Кліщі найчастіше оселяються у полях, де є висока трава, лісах та парках. Найбільше вони люблять сидіти у тінистих ділянках. Травень – час максимальної активності цих членистоногих.
Після погулянки у парках та лісах обов’язково перевіряйте ділянки тіла, в які вони впиваються. Треба дивитися за вухами, під колінами, на шиї, під пахвами, та внутрішній частині передпліччя.
Основні симптоми при укусі кліща:
Варто знати, що ці комахи розповсюджують бореліоз та хворобу Лайма. А проявляються вони почервонінням на місці укусу, появою папули та висипань.
Якщо вже трапилося, що ви знайшли на собі кліща й у вас піднялася температура або з’явилися вищеперераховані симптоми – одразу зверніться до лікаря. Лікування допоможе запобігти розвитку ускладнень. А кліща бажано віднести у лабораторію, щоб дослідити.
Якщо у вас є тварини, придбайте спеціальні засоби проти кліщів у ветеринарній аптеці або у зоомагазині. Продаються також спеціальні пристрої для видалення кліщів із тіла. Але ніколи не тягніть кліща пінцетом, бо частинка комахи може залишитися у вашому тілі.
Ти при надії? Вітаємо! Це один із найчутливіших і найнезвичайніших періодів у житті кожної жінки,…
В нашому кліматі без пуховика взимку просто не обійтись. Він і зігріє у морози, і…
Є 10 простих способів оновити гардероб і обійтися при цьому мінімальними витратами або взагалі без…
Особливо приємно носити трендові речі, так би мовити, родом із дитинства. Теплі шкарпетки, легінси зі…
Складати гардероб суцільно з базових речей, метод хоч і перевірений, але дещо нудний. Часом, щоб…
До настання зими вже рукою подати, тому тепла шапка нам точно знадобиться. Чи капор? Чи…