Смородину можна назвати “народною” ягодою, яка росте у багатьох на ділянці. А кого реально тішить урожай? Смородина тільки здається рослиною, яка не потребує догляду. Існує 5 хитрощів, які допоможуть значно збільшити врожай.
Багато дачників звикли, що смородина не потребує поливу. Звичайно, за сезон достатньо це виконувати лише 3 рази, але є особливості.
Рослина потребує вологи під час зростання пагонів. Якщо вологості недостатньо, кількість пагонів почне знижуватись.
Вдруге полив виконується під час появи ягід. Якщо в ці періоди земля буде сухою, чекати на хороший урожай точно немає приводу. Третій полив виконується, коли врожай зібраний, і цей третій раз практично ніхто не виконує.
На квадратний метр ствольного кола потрібно виливати 5 цебер теплої води. Важливо досягти хорошої ускладненості. Перед поливом ствольного кола, рекомендується зробити борозенки з глибиною 10 сантиметрів.
Про підгодівлі взагалі забувають багато дачників. Створюється помилкове відчуття, що смородина може спокійно обходитися без добрив. Логіка в цьому є, але відсутність добрив прямо позначиться на врожаї.
Підживлення рекомендується вносити 2 рази на сезон. Перші підживлення вносяться в період появи зав’язей, друге після плодоношення. Вносячи добрива, в жодному разі не можна поливати центр. Важливо вносити у борозенки навколо куща.
Найкраще підгодовувати фосфорно-калійними добривами. Можна вносити сірчанокислотний калій або суперфосфат.
Пропорції: на 1 л води 1 столову ложку. Вода має бути теплою. Деякі застосовують золу з розрахунку один кущ 500 гр.
Головна проблема для зростання – це сухий ґрунт. Щоб уникнути цього, можна виконати мульчування. Для мульчі можна використовувати:
Якщо застосовується мульча, важливо пам’ятати про профілактичну обробку від жучків та інших дрібних шкідників. У мульчі можуть активно розвиватися, відповідно затягувати з боротьбою неприпустимо.
Існують сорти смородини, які можуть витримати сильні морози. Але при тривалих заморозках можуть підмерзати бруньки, а це негативно позначиться на плодоношенні смородини.
Добре, якщо узимку випало багато снігу. І тут смородина буде захищена природним способом. У решті випадків слід дбати про захист від морозів. Для захисту від сильних морозів кущі можна обприскувати водою або застосувати димлення.
Якщо на ділянці немає бджіл, можна забути про добрий урожай. Смородина вимоглива до запилення.
Залучати бджіл не так складно, достатньо обприскувати гілки солодкою водою. На літр води можна додати столову ложку меду. Цей прийом можна використовувати для інших плодових дерев на ділянці.
Також можна посадити рослини, які залучають бджіл, до них можна віднести:
Квіти слід висаджувати на сонячних ділянках, захищених від сильного вітру.
До середини березня сіють петунію на розсаду. Є ті, хто зробив це ще наприкінці лютого.…
Вишневий, бордовий, бургунді — відтінки, які мало хто відрізнить, на перший погляд. Єдине, що треба…
В'язані кофти люблять всі. Вони комфортні, зручні, приємні до тіла. Хочеться максимально їх використовувати в…
Весна починається з того, що всі поспішають на дачні ділянки. Потрібно перевірити, що та де…
Весна покращує настрій, погоду та підвищує бажання піти на оновлення гардероба. Проведіть розбір речей, які…
Намагаєшся харчуватися правильно, а зрадницькі кілограми ніби додаються? Перевір, можливо, ти переїдаєш авокадо і сама…