Цибуля, в порівнянні з іншими городніми рослинами, має менше хвороб, її не так атакують шкідники. Але все-таки є один, що може значно пошкодити врожай, а то і знищити його. Це цибулева муха, яка відкладає яйця двічі за сезон. Вони непомітні, тому й боротися з ними важче. Хімічними засобами не хочеться, бо цибуля їх накопичує в собі і тоді стає непридатна для вживання. Але цибулеву муху можна перемогти, і зробити це народними засобами.
Кожну хворобу легше попередити, ніж лікувати. Тому перед посадкою обов’язково цибулинки треба знезаразити розчином марганцівки або потримати в гарячій воді (45-50 градусів) 5-10 хв. Після поливання необхідно грядки розпушити, щоб не було кірочки: на сухий пухкий ґрунт муха не відкладає яйця. Їй до вподоби волога земля.
За словами агрономів, найбільш дієвим є нашатирний спирт. Потрібно 3 ст. л. розчинити в 10 л води й полити ним грядки з цибулею. Таку процедуру треба повторити три рази з інтервалом 1 тиждень.
Також допоможе в боротьбі з цибулевою мухою зола. Нею можна просипати міжряддя після поливу і в самому рядку або пролити розчином золи (2 склянки золи на 10 л окропу).Щоб краще прилипало, в розчин можна додати натерте господарське мило.
І ще одне: цибулева муха перший раз відкладає яйця в період цвітіння кульбаби. Якщо до цього часу цибуля має стрілки 1,5-2 см, то цей шкідник вже їй не страшний. Тому намагайтеся не затягувати з посадкою цибулі.
Аксесуари мають особливу «суперсилу» — не секрет, що вони здатні змінити образ до невпізнанності. Одягніть…
Тренд на довгі рукавиці задає нову динаміку їх використання в образах. Вони привертають увагу, стають…
Одним з центральних елементів наших гардеробів став пуховик. Так, цього сезону на модній арені чимало…
Тренди не можуть бути всі швидкоплинними. Причина досить очевидна. Просто деякі з модних тенденцій так…
Мода швидкоплинна. В цьому є великий сенс. Про це варто замислитися, коли на арені з'являється…
Біла сорочка часом здається найнуднішим предметом гардеробу, хоча обійтися без неї практично неможливо. Насправді, вирішити…