Гарбузове насіння є відмінним джерелом багатьох мікроелементів та корисних жирів.
Гарбузове насіння містить антиоксиданти, клітковину, корисні жири, магній, білок та багато іншого. Їх можна вживати як закуску або як інгредієнт різних рецептів
Гарбузове насіння – джерело магнію. Цей мінерал відіграє важливу роль у більш ніж 300 реакціях у вашому організмі, включаючи:
Гарбузове насіння містить більше жирів, ніж вуглеводів та білка. Жир у гарбузовому насінні складається в основному з мононенасичених та поліненасичених жирів. Ці корисні жири знижують рівень поганого холестерину, що допомагає знизити ризик серцевих захворювань та інсульту.
Деякі дані свідчать про те, що гарбузове насіння допомагає покращити такі аспекти чоловічої фертильності, як затримка еякуляції та сексуальна стимуляція. Дослідження показали, що дефіцит цинку може погіршити якість сперми та розвиток сперматозоїдів. Гарбузове насіння є джерелом цинку – близько 2,17 міліграма (мг) на одну унцію порції.
Фітоестрогени – це природні сполуки, що містяться в деяких продуктах, у тому числі в гарбузовому насінні. Деякі дані свідчать, що вживання продуктів, що містять фітоестрогени, допомагає знизити ризик розвитку раку молочної залози.
Дослідження безпосередньої користі від вживання гарбузового насіння для здоров’я обмежені. Навпаки, дослідження показали, що продукти з насіння гарбуза, такі як екстракти та олії, можуть підтримувати здоров’я сечового міхура та простати.
Деякі дані свідчать про те, що екстракт гарбузового насіння може допомогти у боротьбі з частим сечовипусканням. Інші дослідження показали, що екстракт гарбузового насіння може зменшити симптоми збільшеної простати, включаючи пробудження посеред ночі для сечовипускання, особливо серед чоловіків віком 50-75 років.
Дослідження показали, що екстракт насіння гарбуза може знижувати кров’яний тиск та збільшувати кровотік у жінок у постменопаузі. Високий кров’яний тиск та зниження кровотоку – два основні фактори ризику розвитку серцевих захворювань. У гарбузовому насінні багато антиоксидантів, корисних жирів і клітковини – все це необхідно для здоров’я серця.
Гарбузове насіння містить антиоксиданти, у тому числі флавоноїди та феноли. Ці антиоксиданти допомагають протистояти пошкодженню клітин, що може захистити від старіння та хвороб.
Дослідження пов’язують флавоноїди з низкою корисних для здоров’я ефектів, включаючи захист від закупорки артерій, раку та зниження когнітивних здібностей. Феноли також мають протиракову, протизапальну та протимікробну дію.
Обсмажування гарбузового насіння може посилити ці ефекти. Дослідження показали, що в смаженому гарбузовому насінні міститься підвищена кількість флавоноїдів і фенолів.
Гарбузове насіння – джерело триптофану, амінокислоти, близько 576 мг на 100 г. Триптофан допомагає організму виробляти мелатонін та серотонін – гормони, що сприяють гарному нічному відпочинку. Мелатонін контролює цикл сон-неспання, а серотонін допомагає регулювати настрій та сон.
Одна порція несоленого гарбузового насіння без шкаралупи містить:
Ризики, які пов’язані з гарбузовим насінням
Гарбузове насіння в цілому безпечне для здоров’я, але воно містить калорії і клітковину. В одній унції гарбузового насіння міститься близько 163 калорій, що робить їх гарним перекушуванням. Тим не менш, якщо з’їсти занадто багато гарбузового насіння, це може збільшити кількість споживаних калорій, що призведе до набору ваги. Занадто велика кількість гарбузового насіння може також викликати здуття живота, дискомфорт і газоутворення через вміст клітковини.
В цьому сезоні з'явилося багато новинок в категорії верхнього одягу. Не єдиними пуховиками та куртками…
Всіх очікує оновлення гардероба, адже в моду ввійшла нова довжина одягу. Будьте готові до цього,…
Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…
Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…
Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…