Лайфстайл

Чому не росте базилік: секрети примхливої прянощі, про які потрібно знати

Базилік – виходець із тропічної місцевості, тому його вирощування у іншому кліматі потребує особливих умов. Через це багато городників, особливо початківці, вважають цю пряність дуже примхливою. Але насправді це не так. Потрібно лише знати деякі тонкощі, щоб отримати чудовий урожай.

Що потрібно знати про базилік

  1. Це теплолюбна рослина, тому погано росте за низьких температур, а при заморозках -1 градус гине. Навіть нульова температура може виявитися згубною для молодої рослини, що не зміцніла, тому висаджувати розсаду у відкритий грунт, або сіяти насіння можна тільки після того, як мине загроза повторних заморозків.
  2. На розсаду базилік сіється за 40-50 днів до висадки у ґрунт. Оптимальний вік розсади для пересадки -35-45 днів.
  3. У насіння відмінна схожість, тому з нею не потрібно проводити додаткові маніпуляції (замочування, обробка теплою та холодною водою). Сходи з’являються через 4-7 днів. Набагато важливіша температура. При 17-19 градусах поява сходів може затриматися на 7-9 днів, зате при +25 перші паростки з’являться вже на 5 день.
  4. Базиліку потрібно багато сонця, як у розсадному періоді, так і у відкритому ґрунті. Його не можна посадити у тінь. У день його листя має освітлюватися сонцем не менше 6 годин, в ідеалі 8–10.
  5. Часта помилка новачків – неправильне закладення насіння при сівбі. Дехто радить не присипати їх землею, інші радять присипати. У першому випадку важливо стежити, щоб верхній шар ґрунту не пересихав, інакше насіння висохне і може не зійти. Якщо ж ви вирішите присипати насіння, то пам’ятайте, що висота ґрунту зверху має бути мінімальною. Золоте правило городника: глибина закладення насіння не повинна перевищувати трьох розмірів самого насіння. А у базиліка насіння дуже дрібне.
  6. Рослини добре переносять пікіровку, якщо працювати з ними обережно, завдаючи мінімальних пошкоджень кореневій системі. Базилік добре нарощує коріння, тому зупиняється у зростанні після пересадки ненадовго. Головне, у перші дні не допускати пересихання земляної грудки, щоб коріння могло швидко розвиватися.
  7. Сіянці базиліка часто гинуть від невідповідного субстрату. Для посіву потрібно використовувати суміш торфу, розпушувача та біогумусу. На 1 літр розкисленого торфу береться 200 мл розпушувача (перліт, вермікуліт) і 100 мл біогумусу (перепрілого компосту). Якщо брати просто землю з городу, то вона має бути пухкою, добре пропускати повітря та вологу.

Базилік можна сіяти відразу у відкритий грунт, якщо не плануєте отримати насіння. Посів можна проводити в кінці травня під плівку або в першій половині липня у відкритий ґрунт. Щоб він добре розвивався, потрібна денна температура не нижче ніж 17 градусів (в ідеалі 20–25). Нічна не повинна опускатися нижче 15 градусів.

Грицан Таня

Закінчила Харківську державну академію культури. Бібліотекар зі стажем, якій довелося змінити свій профіль на журналіста. Маю великий досвід городництва і кулінарії, завдяки чому знаходжу такі цікаві моменти в кожному з цих напрямів, про які ви могли і не знати.

Останні новиники

«Геніальний винахід»: як зробити ароматизатор для шафи за 2 хвилини

Можна не купляти готові ароматизатори, які швидко вивітрюються. Найпростіше зробити їх самостійно. Це настільки просто…

5 години тому

Решітка на плиті буде сяяти чистотою: засіб від нагару та жиру

На газовій плиті решітка може залишатися чистою тільки в одному єдиному випадку: якщо на ній…

7 години тому

Як за кілька хвилин очистити підошву праски від накипу

Праска в побуті входить в трійку лідерів після пральної машини та пилососу. Без неї, як…

13 години тому

Як позбутися неприємного запаху від кухонних рушників

Немає нічого дивного, що в процесі користування кухонні рушники починають не досить приємно пахнути. Доводиться…

1 день тому

Як вивести плями котячої сечі з дивану чи килима

Щасливі ті господарі, чия кішка вміє правильно робити туалет у відведеному для неї місці. Гірше,…

1 день тому

Відіпрати дуже брудні кухонні рушники просто — два перевірених способи

Рушники на кухні дуже швидко стають брудними. Постійно треба щось брати ними, витирати, а там…

2 дні тому