Здоров'я

Всі крапки над і: чим можна заразитися у громадському туалеті

Коли справа доходить до відвідування громадських туалетів, у тебе, мабуть, виникає бажання або уникнути його, або хоч якось захистити себе, наприклад, постелити на унітаз серветки. У цьому немає нічого дивного – всі ми знаємо, що мікробів тут вистачає.

Переживати про можливість захворіти — це нормально. Але чи треба справді боятися громадських туалетів? Ось що показало дослідження 2022 року.

Вчені провели систематичний огляд 38 наукових праць із 13 країн, з яких 14 проводилися в медичних закладах, 10 — у лабораторіях чи експериментальних камерах, та 14 — у ресторанах, офісах, у комерційних та навчальних закладах.

З’ясувалося, що в громадських туалетах мешкають кишкові, шкірні та ґрунтові бактерії, а також кишкові та респіраторні віруси. Якщо говорити простими словами, то туалет — це місце, де дійсно існує ризик передачі інфекції від однієї людини в іншу.

І водночас виявилося, що у науковій літературі зареєстровано дуже мало реальних випадків зараження — автори дослідження знайшли лише два. Чому так мало? Ось що із цього приводу думають експерти.

Чи можна заразитися ЗПСШ ( захворювання/інфекції, що передаються статевим шляхом) у туалеті?

“Сидіння унітазу, – пояснює доктор медичних наук, акушер-гінеколог Крістін Гревес, – не є середовищем для розвитку збудників ЗПСШ – вони не живуть поза людським тілом більше 10 секунд”.

Теоретично шанс зіткнутися із ЗПСШ існує, але практично таке може статися лише в дуже специфічній ситуації — наприклад, якщо кров хворої людини з сидіння потрапить у відкриту рану на нозі здорового відвідувача туалету.

Але що щодо інших хвороб?

Як пояснюють автори дослідження, зареєстровані випадки зараження належать до кишкових захворювань, збудники яких потрапили «з рук до рота внаслідок фекального забруднення рук». Іншими словами, достатньо правильно помити руки, щоб звести такий ризик до мінімуму.

Чи потрібно тепер відмовитись від «зависання» над унітазом? На думку Христини, це питання кожна людина вирішує сама. «Можливо, це не захистить вас від інфекції, проте ви менше турбуватиметеся про те, на яких мікробах сиділи, завдяки чому відчуєте себе спокійніше», — каже вона.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Модна інструкція для створення образів в італійському стилі

Італія не просто країна зі знаменитою пастою з пармезаном, базиліком та томатним соусом, прошуто та…

5 години тому

Що робити з газоном навесні, щоб після зими він став знову зеленим

Початок весни передбачає багато роботи. Потрібно багато встигнути зробити та підготувати все до весни та…

6 години тому

Куртки, які з категорії модних перейшли в антитренди 2025 року

З невизначеними погодами ховати куртки — марна справа. Можна суттєво замерзнути. Сьогодні тепло, завтра холодно.…

7 години тому

Три потужних тренди цієї весни для створення стильних образів

Для оновлення гардероба можна використовувати безліч ідей, які пропонують цієї весни. Кількість трендів така, що…

9 години тому

Чотири засоби для підживлення та умови їх застосування для полуниці та суниці навесні

Хороший врожай залежить від своєчасного догляду за вирощуваними культурами. Полуниця та суниця навесні потребують підтримки.…

11 години тому

Типові помилки городників, які садять солодкий перець

Солодкий перець – рослина з характером. Він не любить холод, образливо реагує на пересадку і…

11 години тому