Краса

Чому парфуми змінюють колір і чи можна ними користуватися, якщо це сталося

Звичайний термін придатності, який пишуть виробники на парфумерній продукції, – 36 місяців, або 3 роки з дати виробництва. Але буває так, що цей термін ще не минув, а вміст флакона починає виглядати підозріло. Чому це відбувається і що робити?

Парфуми – досить примхлива продукція. Ми вже розповідали, чому не можна зберігати парфуми у ванній кімнаті: світло, підвищена вологість та температура непередбачено впливають на молекули ароматичної сировини.

Однак вміст флакона може змінити колір (стати темніше або, навпаки, світліше) навіть якщо ти не зберігаєш парфум у ванній. І на це є причини — найпоширеніші з них.

  • На флакон потрапляють прямі сонячні промені, сировина змінює колір під дією ультрафіолету, парфуми буквально засмагають.
  • Флакон не повністю герметичний – в нього просочується повітря і змінює колір вмісту.
  • У складі парфумів є натуральна ваніль – окислюючись згодом, вона змінює колір рідини парфумів на коньячний.
  • У складі парфумів є екстракти моху, вони запускають аналогічні хімічні процеси. До речі, і ваніль, і мох можуть також викликати появу осаду на дні флакона.
    У складі духів присутні так звані шиффові основи, названі на ім’я німецького хіміка Хуго Шиффа, який вперше синтезував такі сполуки. Якщо ти розумієшся на хімії, то й так знаєш, що це, а якщо не розумієшся, ось короткий опис: такі сполуки молекул і самі собі використовуються як парфумерна сировина (вони дають густий, важкий квітковий запах) і можуть утворюватися в парфумах з часом. -за те, що ароматичні сполуки трансформуються та вступають у реакцію один з одним. Наявність шиффових підстав призводить до потемніння духів, але не впливає на інші характеристики.

Власне, це є ключовий момент. Якщо твій парфум змінив колір, це варіант норми — за умови, що аромат залишився без змін. Такими духами користуватись можна і потрібно. Але у разі виявлення «битих» нот, кислинки (там, де її бути не повинно), явно зайвого «присмаку» в парфумерній композиції доведеться зробити висновок, що зберігання все ж таки було неправильним або, незважаючи на всі обережності, термін придатності продукції підійшов до кінця і колишньої радості такі парфуми чи туалетна вода не приноситимуть.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Що робити з залитою водою розсадою, яка перестала рости

Ситуації трапляються різні. Буває, що по необережності чи через незнання занадто сильно полили молоді рослини.…

2 години тому

Як правильно носити та поєднувати анімалістичні принти

Іноді можна почути думку, що з принтами потрібно проявляти обережність. Вони можуть мати дивний вигляд…

3 години тому

Шпаргалка для дачників: план обов’язкових робіт на квітень

Другий місяць весни передбачає багато роботи. Потрібно наводити лад, готуватися до продовження сезону та тепла.…

6 години тому

Антитрендові каблуки для босоніжок та туфель в 2025 році

Як відомо, взуття може мати мінімум 10 різних варіантів каблуків. Не всі відразу актуальні в…

7 години тому

Три моделі сумок, які стали трендом весни 2025

Ніхто нікому нічого не винен, але сумка повинна бути стильною, зручною та місткою. Саме за…

10 години тому

Як носити шовкову хустку навесні, як додатковий аксесуар

Одним з найпопулярніших аксесуарів на шоу під час Тижня моди сезону весна-літо 2025 була шовкова…

11 години тому