Якщо ти ніколи не стикалася з печією, то впевнені, появу цього стану не можна сплутати ні з чим. Причин появи печії чимало, тому варто знати про працюючі способи, які дозволять швидко полегшити стан.
Печія – відчуття печіння за грудиною – може виникнути після вживання деяких продуктів, наприклад жирної, кислої або надто перченої їжі. Крім того, із печією часто стикаються вагітні жінки, які раніше про цей стан нічого не знали. І, нарешті, печія – один із основних симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби – хронічного захворювання, що потребує медичної уваги.
Сама печія виникає в тому випадку, якщо кислий вміст шлунка потрапляє в стравохід – кислота починає дратувати його стінки, що й виливається у неприємні відчуття.
Втім, якими б не були причини печії, її напад завдає сильного дискомфорту. Зібрали кілька способів швидко позбутися печії. Нагадаємо, що вони годяться для епізодичних випадків. А якщо печія виникає часто й самостійно зняти напад не вдається, це привід для звернення до фахівця – може йтися про серйозну проблему.
Якщо твій одяг занадто туга – пояс штанів тисне на живіт, на тобі білизна або корсет, що тягне, то це може впливати на положення твого шлунка. У деякі моменти це сприяє попаданню шлункового соку до стравоходу і тим самим неприємним відчуттям.
Спробуй послабити ремінь, розстебнути гудзик і почати дихати вільніше. Це може спрацювати.
Неправильна та незручна поза можуть впливати так само, як і тісний одяг. Якщо ти лежиш або сидиш, але при цьому відчуваєш печію, спробуй випрямитись і по можливості встати.
У положенні лежачи печія може посилюватись. Якщо печія наздоганяє тебе, коли ти лягаєш спати, спробуй змінити позу і підняти верхню частину тіла – для цього використовуй високу подушку. Важливо підняти не лише голову, а й усю верхню частину тіла.
Імбир для боротьби зі печією використовується протягом багатьох століть: цей корінь допомагає боротися зі нудотою, а також може усувати і печіння.
Втім, просто так жувати імбир не радимо, та й мало хто здатний це зробити. Краще додавати імбир у супи, печеню та інші страви, крім того, нагоді імбирний чай та інші напої з його додаванням.
Ставитися до лакриці спокійно неможливо: одні її люблять, інші ненавидять. Але показано, що лакриця може допомогти при печії: вона робить вироблення слизу більш інтенсивним – цей слиз захищає стравохід від дії кислого вмісту шлунка.
Спробуй пожувати лакрицю, але не захоплюйся нею – через неї може піднятися тиск.
Результати дослідження 2014 року вказують на те, що жування жуйки протягом півгодини після їжі полегшує печію. Сам процес жування стимулює вироблення слини, яка просто розбавляє кислоту, і тому відчуття перестають бути неприємними.
Виявляється, куріння теж може провокувати печію. Якщо ти куриш, то, можливо, помічала, що куріння викликає напад печії. Тютюновий дим може бути небезпечним для пасивних курців.
Препарати від печії можна придбати в будь-якій аптеці, щоб придбати їх, рецепт не знадобиться. Усі ліки поділяються на три великі групи: антациди, Н2-блокатори, інгібітори протонної помпи.
Ліки, що відносяться до останніх двох груп, пригнічують вироблення кислоти, а антациди її нейтралізують.
Загальні рекомендації щодо того, що зробити, щоб печія не виникала або виникала набагато рідше, такі:
Якщо ти стикаєшся з печією частіше 2-3 рази на тиждень, то переставай лікуватися домашніми засобами, а звернися до лікаря.
Річ, яка змінює уявлення про базовий гардероб. Вважається, що класична сорочка повинна бути тільки білого…
В своєму Телеграм-каналі експерт в сфері житлово-комунального господарства та голова Голова Спілки споживачів комунальних послуг…
Декорувати вхід в будинок, розставити гарні кашпо вздовж доріжок або просто на веранді. З квітами,…
У 2025 році в моді з десяток трендів, які активно використовують в образах. Якщо вам…
В системі догляду за гортензіями важливим є весняне та літнє підживлення. В бідному ґрунті рослина…
Прибиратися або люблять, або роблять через слово «треба». Зрештою, відношення до процесу може бути різним,…