Про лікувальні властивості чистотілу згадували ще близько 372 до н. е. Вчений Теофраст із Стародавньої Греції використовував його при різних захворюваннях: пухлини печінки, жовчнокам’яної хвороби та запорі.
У сучасній медицині чистотіл використовується як проносний і сечогінний засіб, як інсектицид, що захищає садові рослини від шкідників.
З давніх-давен рослину використовували для очищення організму, тому і називається чистотілом. Найцінніше в чистотілі – жовто-жовтогарячий сік, найбільше якого міститься в корені, а менше – у стеблі та листі.
На думку травників, чистотіл бореться із раковими клітинами. Використання чистотілу в онкології пояснюється його властивістю очищати організм, т.к. в ньому містяться притовопухлинні, протигрибкові та бактерицидні речовини. Він швидко проникає у уражене місце. Цей засіб підходить і для дітей. Існує багато рецептів, але потрібно дотримуватися точно дози і не приймати протягом тривалого часу.
Проти ракових клітин
У термос насипати одну столову ложку трави, залити гарячою водою і залишити настоюватися близько 1, 5 годин, процідити і пити тричі на день по 1-2 столові ложки за півгодини до їжі. Ця настойка використовується при раку шкіри.
Проти запалення матки та яєчників
Рівна кількість білої омели, чистотілу та квітів пижма. Трави добре розмішати, одну столову ложку суміші залити 500 мл гарячої води, настояти протягом десяти хвилин, зняти з вогню та наполягати ще десять годин. Пити по одній чверті склянки двічі чи тричі на день.
При псоріазі та себореї
10 г на 200 мл води втирати у коріння волосся.
З коріння готують відвар, який додають у ванну, – вона допомагає при псоріазі, екземі, нейродерміті, гнійних запаленнях. Для цього подрібнити 100 г коренів і залити холодною водою, настояти дві години, потім варити на слабкому вогні 30 хвилин. Відвар проціджують та виливають у ванну. Курс триває 12 днів.
При онкологічних захворюваннях статевих органів
У рівних кількостях змішують чистотіл, кропиву та календулу. Трави попередньо подрібнюють. Одну столову ложку суміші заливають 250 мл гарячої води та настоюють у термосі. Пити по 125г на голодний шлунок вранці та ввечері
До настання зими вже рукою подати, тому тепла шапка нам точно знадобиться. Чи капор? Чи…
Напевно, ти вже відчула перші листопадні заморозки зранку? Отож бо і воно! Настав час терміново…
З початком нового сезону настає час звернути увагу на нові тренди. Ми вже розглянули головні…
Ми маємо мінімум дві причини, щоб сьогодні обговорювати вовняні жакети. Перша – наближається зима і…
У нашій сьогоднішній добірці – аксесуари, які ми так хотіли мати у себе в колекції…
Базовий капсульний гардероб - це не просто практичне рішення, а й важлива філософія, яка стала…