Здоров'я

Що потрібно знати, перш ніж пробувати інтервальне голодування

Інтервальне голодування популярне вже не перший рік, і легко зрозуміти чому. Обмежити час прийому їжі набагато простіше, ніж повністю змінити звичний раціон.

Періодичне голодування допомагає скинути вагу, зберігши при цьому м’язову масу, боротися із запаленням і навіть активувати процес аутофагії, який уповільнює процес старіння та зменшує ризик розвитку онкологічних, серцево-судинних та нейродегенеративних захворювань.

Звучить привабливо, правда? Однак є нюанси, про які треба обов’язково знати, перш ніж спробувати інтервального голодування.

Немає плану, який би підходив усім

Існують різні схеми інтервального голодування, і жодна з них не універсальна. Ти повинна враховувати свої цілі та особливості: можливо, варіант 20:4, що дозволяє швидко спалювати велику кількість жиру, виявиться для тебе занадто жорстким, і краще дотримуватися «повільного», але 12-годинного голодування.

Шукати «своє» ІГ доведеться методом спроб і помилок

Ти можеш виявити, що вибраний план робить тебе дратівливою або погано поєднується з графіком твоїх тренувань. Це не означає, що інтервальне голодування тобі не підходить — можна спробувати інші протоколи та знайти той, який буде комфортним.

Стрес може звести нанівець усі ефекти періодичного голодування

Наш організм не любить зміни – він не захопиться тим, що графік харчування став іншим. Відповіддю на «нововведення» може стати підвищення рівня кортизолу, який завадить тобі худнути — саме тому фахівці радять ніколи не розпочинати складні схеми на кшталт 20:4.

За тиждень до менструації треба відмовитися від жорстких схем ІГ

У цей час ми стаємо дуже вразливими, і тому експерти рекомендують уникати додаткових стресів, зокрема голодування. Не обов’язково відмовлятися від ІГ повністю, але плани 20:4 та 16:8 краще змінити на 12-годинну відмову від їжі.

Інтервальне голодування не дає права їсти все поспіль

Деякі люди думають, що періодичне голодування дозволяє під час вікна харчуватись будь-якими продуктами, і це велика помилка. Дуже важливо звертати увагу на те, що ти їси — тобі потрібен якісний білок у достатній кількості, клітковина, складні вуглеводи та корисні жири, а від ультраобробленої їжі слід відмовитися.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Одна хвилина на день: вправа для укріплення м’язів тазового дна

Проблема м'язів тазового дна та нетримання знайома багатьом жінкам. Це явище погіршує якість життя, не…

7 години тому

Три види універсальних гривок для зміни образу

Один з найкращих способів поміняти імідж — змінити зачіску. Одні відразу відрізають каре, інші —…

7 години тому

Як подолати злість, паніку і страх за допомогою аромаолій

Негативні емоції просто валять з ніг. Немає відчуття стабільності, спокою, радості. З усіх сторін негатив,…

8 години тому

Три моделі босоніжок з минулого десятиліття, які повертаються в моду в 2025 році

Мода у 2025 році вирішила дістати багато речей з багатим минулим. Такими є тренд на…

9 години тому

Три яскравих кольори, які впевнено стають лідерами в 2025 році

Настає ера змін. З початку року всі активно обговорюють коричневий колір, але нічого не буває…

12 години тому

Як правильно носити гель-лак на ногах та які можуть бути підводні камені в педикюрі

Педикюр гель-лаком – це процедура, з якою знайома практично кожна жінка. Але чи тільки це…

16 години тому