Інтервальне голодування популярне вже не перший рік, і легко зрозуміти чому. Обмежити час прийому їжі набагато простіше, ніж повністю змінити звичний раціон.
Періодичне голодування допомагає скинути вагу, зберігши при цьому м’язову масу, боротися із запаленням і навіть активувати процес аутофагії, який уповільнює процес старіння та зменшує ризик розвитку онкологічних, серцево-судинних та нейродегенеративних захворювань.
Звучить привабливо, правда? Однак є нюанси, про які треба обов’язково знати, перш ніж спробувати інтервального голодування.
Існують різні схеми інтервального голодування, і жодна з них не універсальна. Ти повинна враховувати свої цілі та особливості: можливо, варіант 20:4, що дозволяє швидко спалювати велику кількість жиру, виявиться для тебе занадто жорстким, і краще дотримуватися «повільного», але 12-годинного голодування.
Ти можеш виявити, що вибраний план робить тебе дратівливою або погано поєднується з графіком твоїх тренувань. Це не означає, що інтервальне голодування тобі не підходить — можна спробувати інші протоколи та знайти той, який буде комфортним.
Наш організм не любить зміни – він не захопиться тим, що графік харчування став іншим. Відповіддю на «нововведення» може стати підвищення рівня кортизолу, який завадить тобі худнути — саме тому фахівці радять ніколи не розпочинати складні схеми на кшталт 20:4.
У цей час ми стаємо дуже вразливими, і тому експерти рекомендують уникати додаткових стресів, зокрема голодування. Не обов’язково відмовлятися від ІГ повністю, але плани 20:4 та 16:8 краще змінити на 12-годинну відмову від їжі.
Деякі люди думають, що періодичне голодування дозволяє під час вікна харчуватись будь-якими продуктами, і це велика помилка. Дуже важливо звертати увагу на те, що ти їси — тобі потрібен якісний білок у достатній кількості, клітковина, складні вуглеводи та корисні жири, а від ультраобробленої їжі слід відмовитися.
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…
Одна з причин, чому варто чекати на похолодання — це стильні дутики. Такі зручні та…
Осінньо-зимові покази сезону осінь-зима 2024/2025, починаючи з Нью-Йорка та закінчуючи Парижем, запам'яталися нам цікавою деталізацією…
Коли говорять «кулон», в уяві відразу виникають срібні, золоті прикраси на ланцюжку, біжутерія. Проте мода…