Відсутність зайвої ваги сьогодні є модним трендом. Повним людям складніше підібрати одяг, здобути престижну роботу, влаштувати особисте життя. Заради стрункої фігури ми записуємося в спортивні зали, купуємо абонементи в басейни, їмо більше овочів та фруктів, відмовляємося від простих вуглеводів.
Але маленька слабкість, властива багатьом, може повністю перекреслити наші старання. Йдеться про пізні вечері. І добре якщо тільки вечері: деякі роблять набіги на холодильник серед ночі, не зумівши протистояти раптовому почуттю голоду. Ця звичка може стати для форми фатальною.
Шкода прийому їжі перед сном відома давно. П’ятдесят років тому дієтологи радили не їсти після 18.00. Сучасна наука вносить у цю цифру деякі корективи (про них розповімо нижче), але суть залишається такою самою: переїдання перед сном веде до швидкого набору ваги. Чому? Спробуємо розібратися.
Організм людини запрограмований на максимальне зниження активності вночі. Стосується це органів травлення. Тільки уявіть: шлунок спокійно готується до сну, і тут йому підкидають смажену картоплю з котлеткою, салат на майонезі, зверху поливають келихом вина.
Як би він не намагався, заробити на повну силу не вдасться. Результат – їжа залишиться недоперевареною. Корисні речовини не всмокчуться в тонкому кишечнику в кров, а підуть у товстий, де зазнають впливу патогенних мікроорганізмів, перетворившись на токсини.
Але це ще не все: вживання перед сном їжі, особливо продуктів, багатих на вуглеводи, призводить до підвищення рівня вмісту глюкози. Чоловік витрачає глюкозу на фізичну активність, а під час сну їй подітися нікуди. Активно виділяється гормон інсулін розщеплює глюкозу, перетворюючи їх у жирові запаси. Це, до речі, одна з причин, через які не варто їсти перед сном фрукти, наприклад, яблука.
Чимало читачів помічали: можна з легкістю обмежувати себе в їжі цілий день. Але коли настає вечір, до холодильника тягне просто нестримно. Чому так відбувається?
Фахівці виділяють кілька причин посилення почуття голоду у вечірні години:
Знаючи про причини проблеми, боротися із нею буде простіше. Нудно? Придумайте собі вечірнє хобі. Стреси на роботі? Замість плитки шоколаду випийте м’ятний чай з ложкою меду. Коли поїсти протягом дня? Заведіть собі залізне правило: «війна – війною, обід – за розкладом». Все у ваших руках, пам’ятайте це!
Повернемося до поради радянських дієтологів, якій досі намагаються слідувати сучасні послідовники здорового способу життя: не їсти після шостої вечора. Наразі фахівці трактують цей спосіб трохи інакше. Вони стверджують: головне – це не час, коли ми вечеряємо, а той, який залишається після цього до відходу до сну.
Чим менший проміжок часу між їжею та сном, тим більша шкода фігурі, самопочуттю, здоров’ю несе пізня вечеря. Рекомендується організовувати свій режим харчування таким чином, щоб цей проміжок становив щонайменше три години. Виходить, поїсти можна і після шостої вечора, наприклад, близько восьмої. Але спати тоді доведеться лягти не раніше одинадцятої. В ідеалі краще з’їдати найбільшу денну порцію їжі до 15.00. У цьому випадку фігура не постраждає.
Якщо Ви не в змозі боротися зі згубною звичкою їсти на ніч (або серед ночі), Ви можете постаратися перетворити їжу на здорові перекушування. Такі перекушування просто необхідні тим, хто в другій половині дня ходить на тренування: організму після навантажень потрібно відновити ресурс.
Для пізньої їжі дієтологи радять вибирати такі продукти:
Продукти можуть бути іншими. Але важливо, щоб вони були багаті на білки, складні вуглеводи, містили мінімум жирів. Бажано, щоб з’їдена ввечері чи вночі порція вкладалася у 100 – 200 калорій.
Не слід вживати на ніч багато м’яса, особливо червоного, солодощі, жирної їжі, алкоголю, кофеїну. Останні продукти не містять калорій, але кофеїн не дасть Вам нормально заснути, а алкоголь змусить з’їсти помітно більше.
Нормалізувавши свої вечірні звички, Ви зможете не тільки контролювати власну вагу, але покращити сон, відчувати себе енергійніше та бадьоріше.
Будьте здорові та красиві!
Складати гардероб суцільно з базових речей, метод хоч і перевірений, але дещо нудний. Часом, щоб…
До настання зими вже рукою подати, тому тепла шапка нам точно знадобиться. Чи капор? Чи…
Напевно, ти вже відчула перші листопадні заморозки зранку? Отож бо і воно! Настав час терміново…
З початком нового сезону настає час звернути увагу на нові тренди. Ми вже розглянули головні…
Ми маємо мінімум дві причини, щоб сьогодні обговорювати вовняні жакети. Перша – наближається зима і…
У нашій сьогоднішній добірці – аксесуари, які ми так хотіли мати у себе в колекції…