Лайфстайл

Що потрібно зробити восени, щоб газон навесні був зеленим

Побачивши гарний газон на картинці або відеоролику, власники присадибних ділянок хочуть мати біля будинку таку ж красу. Але часто навесні газон виглядає зовсім непривабливо.

Подробиці

Із зимівлі газон виходить не в кращому стані. Якщо ви хочете, щоб ваш газон був як на картинці, то доглядати його доведеться, як це роблять фахівці. А вони уважно підходять до осіннього догляду.

Усунення лисин

Підготовка до зими починається ще серпні. У цей час необхідно підсіяти траву там, де вона пропала або витоптана. Можна підсівати навесні, але якщо зробити це в серпні, насіння проросте і вкоріниться, а навесні газон буде рівномірно покритий травою. Також ближче до осені птахам є чим харчуватися, а навесні вони голодні та можуть склювати насіння трави.

Вичісування

У вересні потрібно вичісувати газон. Починаючи з другого року, трава біля грунту згущується. Її потрібно вичісувати граблями. З цією метою підходять віялові граблі чи звичайні металеві. Але їх зуби мають бути закругленими, а не гострими, щоб не травмувалася коренева система трави.

Аерація

Після вичісування обов’язково проводиться аерація. З цією метою газон на 4-5 см проколюється вилами з тонкими зубчиками. Відстань між проколами має бути 7–10 сантиметрів.

Ще один варіант: зробити “сандалії” з дошки, в яку вбиваються довгі цвяхи. Вістря цвяхів має стирчати з «підошви» на 5-6 см. У таких «сандалях» треба ходити газоном, пробиваючи в ньому отвори.

Аерація необхідна, щоб до коріння трави надходив кисень. Особливо цього потребують старі газони, оскільки грунт з кожним роком стає все щільнішим.

Останній покос

Востаннє траву стрижуть за 2 тижні до настання стійких заморозків. Висота трави не має перевищувати 10 сантиметрів.

Підживлення

Одна з кращих схем осіннього підживлення: косіння – полив – підживлення – полив. Навіть якщо влітку ви удобрюєте газон рідше, починаючи з другої половини серпня підживлення краще збільшити, щоб на зимівлю трава не йшла виснаженою. Але якщо влітку газон потребував більше азотних добрив, то восени йому потрібен фосфор і калій. Ці елементи живлення дозволяють траві підготуватись до зими, розвинути кореневу систему, легше перенести несприятливі умови.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Що робити з залитою водою розсадою, яка перестала рости

Ситуації трапляються різні. Буває, що по необережності чи через незнання занадто сильно полили молоді рослини.…

6 години тому

Як правильно носити та поєднувати анімалістичні принти

Іноді можна почути думку, що з принтами потрібно проявляти обережність. Вони можуть мати дивний вигляд…

6 години тому

Шпаргалка для дачників: план обов’язкових робіт на квітень

Другий місяць весни передбачає багато роботи. Потрібно наводити лад, готуватися до продовження сезону та тепла.…

9 години тому

Антитрендові каблуки для босоніжок та туфель в 2025 році

Як відомо, взуття може мати мінімум 10 різних варіантів каблуків. Не всі відразу актуальні в…

10 години тому

Три моделі сумок, які стали трендом весни 2025

Ніхто нікому нічого не винен, але сумка повинна бути стильною, зручною та місткою. Саме за…

13 години тому

Як носити шовкову хустку навесні, як додатковий аксесуар

Одним з найпопулярніших аксесуарів на шоу під час Тижня моди сезону весна-літо 2025 була шовкова…

14 години тому