Здоров'я

4 ситуації, коли потрібна думка ще одного лікаря: поради експертів

Інша думка — це не просто забаганка. Дослідження клініки Мейо — одного з найбільших приватних медичних та дослідницьких центрів світу, проведене у 2021 році, показало, що вона вдвічі знижує ризик помилкового діагнозу, і тому не варто шкодувати сил та часу, щоб вислухати ще, як мінімум, одного лікаря.

Твій стан не покращується

Допустимо, твій лікар склав схему лікування, але твій стан після цього не змінився або навіть погіршився. Якщо лікар у цій ситуації не призначив додаткові аналізи та дослідження, то, за словами хірурга Крістофера Холлінгсворта, це є явною ознакою того, що настав час поговорити з ще одним фахівцем.

На тебе чекає складна операція

Пересадка органів, операція на мозку чи серці, колоректальна операція — все це, на думку радіолога Бена Пакстона, — привід отримати іншу думку. «Ці процедури можуть мати серйозні та потенційно небезпечні для життя ускладнення, і тому краще поговорити з ще одним експертом – це допоможе ухвалити обґрунтоване рішення та обрати найкращий план дій», – каже він.

У тебе хронічний біль

Як пояснює Пакстон, діагностика та лікування у разі хронічного болю можуть бути надзвичайно складними. Як приклад він наводить фіброміалгію — форму ураження позасуглобових м’яких тканин, що характеризується розлитим кістково-м’язовим болем, у разі якого, за словами Бена, немає стандартних схем. “Важливо вивчити всі варіанти лікування, перш ніж приступати до будь-якої довгострокової терапії”, – каже радіолог.

Тобі не подобається план лікування

Відчуваєш занепокоєння, розглядаючи список призначень? На думку доктора медицини Карли Робінсон, настав час звернутися за другою думкою — можливо, лікар просто не знає про методи, які тебе влаштували б. Наприклад, у разі хронічного болю пацієнт може не хотіти приймати опіоїди, побоюючись звикання, і, можливо, інший фахівець зможе запропонувати план, який відповідає цій вимогі.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Чим обробити яблуні від хвороб та шкідників в квітні

Всі чекають на весну. Дачники, щоб почати підготовку до посадок, а шкідники та хвороби, щоб…

9 години тому

Інноваційні кросівки зі шкіри кактуса та кукурудзи замість Adidas Samba

Неймовірні рішення з'являються в дизайні одягу та взуття. Інноваційність, екологічність, досконалий дизайн — все в…

12 години тому

Три оригінальних ідеї, як носити хустку в сезоні літо-2025

Хустка — такий маленький аксесуар, але має стільки стильних можливостей. В ньому закладено потужний модний…

12 години тому

Два бюджетних засоби для активного приросту гілок у кущів смородини

Кущі смородини будуть розростатися в усі сторони, якщо підживити їх золою та крохмалем. Два бюджетних…

13 години тому

Чому стіни в інтер’єрах найдорожчих будинків мають темні відтінки

Не факт, що ви звертали увагу на цей цікавий момент. Погортайте сторінки журналів, подивіться фото…

14 години тому

Цією весною вам точно потрібен шкіряний бомбер у стилі 90-х

Ключовий тренд останніх кількох сезонів – ретро-вироби. І цієї весни в моду повернулися речі, про…

15 години тому