Анабель Кінгслі, провідний спеціаліст-трихолог клініки Philip Kingsley Clinic у Лондоні, розповіла, чому ми починаємо втрачати волосся і як запобігти неприємним наслідкам.
«Кожна третя жінка рано чи пізно стикається із проблемою випадіння волосся. Для кожної з них у мене гарна новина: ситуації, в яких нічого не можна зробити, зникають рідко, а в переважній більшості випадків є доступне рішення.
Є мікроскопічний шанс, що ти генетично схильна до витончення волосся, а значить, з віком їх обсяг буде зменшуватися. Все залежить від рівня тестостерону: чим його більше, тим вище ймовірність слабшання волосяних фолікулів, які з кожним новим циклом активності породжують все більш тонке волосся. Тут трихологія безсила.
Але зазвичай у випадіння волосся є причина, яку можна усунути. Перерахуємо 7 найпоширеніших, а потім розповімо, що робити.
Гормональний дисбаланс може призвести до багатьох проблем, від акне до надмірної ваги. Гормони грають величезну роль регуляції циклу зростання волосся. Естроген допомагає продовжувати фазу росту волосся, а чоловічі гормони – навпаки. Надлишок чоловічих гормонів може бути спричинений ендокринними розладами, такими як синдром полікістозу яєчників та іншими.
Не міф. Серйозні нервові потрясіння справді призводять до випадіння волосся. Причина та ж: під впливом стресу активізується вироблення чоловічих гормонів, а волосся реагує на це передбачуваним чином.
Дефіцит заліза в організмі практично гарантовано призводить до втрати волосся. Залізо необхідне формування кератинових білків, у тому числі складається волосся. Відповідно, якщо заліза мало, волоссю просто нема з чого формуватися.
Щитовидна залоза допомагає регулювати обмін речовин в організмі, контролюючи вироблення білків та насичення тканин киснем. Тому будь-який дисбаланс щитовидної залози може впливати на волосяні фолікули. Крім того, гіпотиреоз часто супроводжується анемією.
Недолік вітаміну B12 може давати почуття втоми, але якби тільки це… Дефіцит вітаміну В12 часто призводить до втрати волосся, оскільки його нестача негативно впливає на стан червоних кров’яних клітин, які переносять кисень у тканини. Це найбільш поширене серед веганів, оскільки вітамін В12 можна отримати лише з білків тваринного походження.
Якщо ти сидиш на дієті, що дозволяє втрачати більше 5 кг на місяць, ти ризикуєш втратити не лише кілограми, а й пасма. Будь-який дефіцит у раціоні незмінно відбивається на стані волосся.
На порозі менопаузи волосся починає стоншуватися і випадати інтенсивніше, це пов’язано зі скороченням вироблення естрогену.
В першу чергу перестати панікувати і налаштуватися на довге відновлення: волосся росте і формується повільно, тому в тебе піде як мінімум три місяці, щоб їхній стан і швидкість зростання увійшли в норму. А починати треба із харчування.
Якщо перераховане вище не спрацьовує, варто звернутися до лікаря-ендокринолога і паралельно до трихолога, щоб спільними зусиллями визначити список препаратів, які допоможуть відкоригувати гормональний баланс і упорядкувати волосся. У випадку з менопаузою теж не варто впадати у відчай, в сучасному світі є ліки, які дозволяють пройти через цей період без втрат.
І насамкінець важлива порада: не поспішай гарячково змінювати «терапію», не кидайся до народних рецептів і не пробуй сто засобів одночасно. Процес відновлення нормального росту волосся довгий, але тільки при чіткому дотриманні схеми можна оцінити її ефективність»
Францію неможливо уявити без багету в руці та берета на голові. Як не крути, це…
Коли модниці віддавали перевагу шубам з натурального хутра, їх вибір обмежувався лише опціями природних відтінків.…
І цього осінньо-зимового сезону поло залишаються з нами: поки тепло ви можете сміливо носити бавовняні…
Не знаємо як ви, а ми вже розпочали підготовку гардеробу до зими. У нашому кліматі…
Біла сорочка + джинси – проста формула для створення стильних аутфітів. Однак багато дівчат думають,…
Скоро холодна погода накриє нас по всім фронтам і саме час прийняти неминуче рішення –…