Жимолость, безумовно, здорово прикрашає ділянку і приносить нам багато користі.
1. Ягоди дуже смачні та корисні. З них можна приготувати варення, сік, пастилу та інші смачні десерти.
2. Жимолість досить рано “прокидається”: одна з перших починає зеленіти і цвісти. Відповідно й урожай дає ранній та такий довгоочікуваний.
3. Жимолість приманює на ділянку бджіл та джмелів, допомога яких така потрібна наприкінці весни.
4. Вважається, що запах жимолості має заспокійливий ефект. А тому букетики можна розкласти у спальні. А ще її запах не переносять таргани, тому зрізані гілочки можна використовувати як відлякувач для цих непроханих гостей.
Що ще важливо знати, то це те, що вона є досить невибагливою культурою і добре приживається практично скрізь. Але все ж таки є низка умов, які жимолість не любить. Сьогодні поговоримо про них.
1. Самотності
Жимолість запилюється строго перехресно. А це означає, що якщо ви хочете збирати великий врожай ягід жимолості, на ділянці має бути кілька кущів різних сортів. В ідеалі 3-4 штуки. Самотня жимолость не дасть вам урожаю. Якщо ви посадили її просто для прикраси саду, вона може зростати і одна. А от якщо ви хочете мати врожай, подбайте про відповідного сусіда. Врахуйте дві речі. По-перше, дивіться, щоб сорт був відповідним запилювачем. А по-друге, не висаджуйте кущі дуже щільно один до одного. Вони досить сильно розростаються і в майбутньому не повинні заважати один одному. Оптимальна відстань між рослинами – 1,5-2 м.
2. Кислий ґрунт
Жимолість не любить кислий ґрунт: гірше засвоює підживлення та чахне. Насамперед це проявляється у пожовтінні листя та обсипанні ягід. Якщо не хочете позбутися краси жимолості та її врожаю, ґрунт обов’язково розкисляйте. Щороку наприкінці літа чи восени внесіть під кожен кущ по 1 л попелу. Він і ґрунт розкислить, і підживить рослину.
3. Високі ґрунтові води
Жимолість не варто висаджувати там, де ґрунтові води залягають надто близько до поверхні землі. Так, жимолість звичайно любить воду і не виносить посухи, але й застою вологи в корінні буде не рада. Високі ґрунтові води провокують загнивання кореневої системи та зниження врожайності.
У жимолості майже поверхнева коренева система, тому боятися високих грунтових вод не потрібно. Трактувати цей пункт можна в такому ключі: не висаджувати жимолість у низинці.
4. Піщані ґрунти (недолік вологи)
Жимолість погано зростає і плодоносить на піщаних ґрунтах. У ній зовсім не затримується волога, з неї швидко вимиваються поживні речовини. Жимолості буде комфортніше навіть у глинистому ґрунті, ніж у піщаному. Якщо у вас на ділянці ґрунту піщані, у процесі посадки жимолості обов’язково внесіть компост – до 3 відер під одну рослину. Підсипайте перегній щорічно і не забувайте регулярно поливати рослину.
5. Коріння в тіні, зелену масу на сонце
Жимолість не любить сухий ґрунт, це раз. Коріння рослини залягає не глибоко, це два. Щоб рослині вистачало вологи, а коріння не перегрівалось, рослину краще мульчувати і не залишати коріння на сонці. При цьому сама по собі жимолість світлолюбна і краще плодоносить на добре освітлених ділянках. Тому чагарник краще висадити на сонечку, а ось коріння прикрити. Обов’язково мульчування на зиму потребують молоді саджанці, висаджені цього року. Жимолість у принципі є морозостійкою рослиною, а тому в майбутньому вкривати її восени не потрібно.
Скринька з прикрасами — скарб для жінки. Приємно докладати туди нові сережки, каблучки, кольє. Нехай…
Весняні тенденції набирають обертів та мчать назустріч. Тільки й встигай за ними, щоб бути на…
Весняні тенденції в нейл-арті сподобаються всім, хто любить яскраві деталі в манікюрі. Сміливі дизайни, перли…
Звичайні речі можуть стати оригінальними, якщо спробувати нові стилістичні способи застосування. Сережки, чокери та светри…
В моді є багато цікавих та оригінальних рішень для вдосконалення та оновлення зовнішнього вигляду. Навіть…
Не треба довго витрачати час на кардинальні зміни. Велика ймовірність, що вони вам не надто…