Лайфстайл

Як говорити з дітьми про військову агресію

Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, аніж дорослі. В цій статті, запропонуємо основні правила спілкування з дітьми різного віку про військову агресію.

Найголовніше правило – дитині потрібно завжди говорити правду, але без паніки та надмірних емоцій. Правильно підібравши слова ви можете психологічно підготувати дитину до звуків сирени, вибухів і т.д.. Головне – дорослі мають проявляти спокій в очах дитини, в наслідок чого дитина буде відчувати безпеку.

У разі, коли батьки починають панікувати та обговорювати між собою в присутності дітей власні страхи та переживання, діти починають також боятися та хвилюватись за власне життя та життя рідних.

Найкраще – коли про війну дітям пояснять батьки, але якщо ви не можете контролювати емоції, попросіть когось з близьких друзів чи родини поговорити з вашою дитиною.

Для дошкільнят

Для маленьких дітей добре доводити інформацію через казки. Є достатньо багато казок, які стосуються теми безпеки, не лише питання війни. Навіть на прикладі найпростішої казки “Коза-дереза” можна пояснити дитині, наскільки небезпечно є пускати чужого у свою домівку.

Історії можна моделювати самим батькам, придумувати алегорії та сюжети, які б зображали події навколо.

Для дітей 6-10 років:

Варто повторювати, що батьки до всього готові та захистять: якщо скажімо збирають «тривожну валізу» можна пояснити дитині, що все необхідне мають на будь-який випадок. Нагадати, що поряд є укриття, там можна сховатись і бути в безпеці.

Якщо хтось з дорослих в родині на позиціях у війську, чи на місцях в теробороні, варто пояснити, що це їхня робота та обов’язок, так сама як робота та обов’язок дитини зараз продовжувати навчання.

Запропонуйте дитині підтримати наших захисників та намалювати малюнок, скласти віршика, чи написати історію.

Для старших дітей та підлітків:

Старші діти вже самі мають доступ до інформації. Завдання батьків – фільтрувати новини, які вони черпають з інтернет-простору і правильно визначати, з яких джерел вони беруть відповідну інформацію, пояснити чому важливо читати лише офіційну і перевірену інформацію.

Про війну треба говорити. Варто звертатись до історії й казати про те, що Україна у своїй історії вже пережила низку воєн. Можна розповідати спогади родичів. Такі життєві історії дітей можуть заспокоїти.

Не забувайте, що не зважаючи на вік дитини, варто знайти спосіб пояснити чіткі правила поведінки та що у ситуації війни ми маємо бути більш обережними, ніж зазвичай. Треба нагадувати, що не можна підіймати нічого на вулиці – незнайомі речі.

Будьте поряд із дітьми, зараз як ніколи вони потребують уваги та любові дорослих.

Бережіть себе та близьких. Все буде Україна!

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Дві ефектні формули для поєднання кольорів в одязі

Вміння шукати оригінальні комбінації кольорів допомагає створювати образи, від яких неможливо відвести погляд. Вони вражають,…

7 години тому

Як без помочі стиліста скласти базовий гардероб на 365 днів

Скласти гардероб, в якому буде все враховано на рік вперед, можна. «Для цього потрібен стиліст!»,…

9 години тому

Як покращити стійкість улюблених парфумів, щоб їх на довше вистачило

Приємний аромат від парфумів може вивітритися за лічені години. Щоб цього не сталося, потрібно знати…

10 години тому

Три принципи вибору сумки, з якими вона завжди буде актуальною в образі

У всіх іноді так буває, що намагаєшся вибрати сумку, а вона не пасує до одягу…

11 години тому

Туторіал для створення стійкої та об’ємної укладки для довгого волосся

Зробити розкішну укладку можна в домашніх умовах. Кілька засобів, плойка та у вас буде бездоганна…

14 години тому

Яку спідницю купити на зимовому розпродажі, щоб носити весь рік

Зимові розпродажі — чудовий шанс придбати не лише теплий одяг, необхідний найближчими місяцями, а й…

15 години тому