Лайфстайл

Чому українці почали сваритися між собою і як цьому запобігти

Звуки сирени, реальні вибухи і руйнація будівель, поранення і смерті людей, перебування тривалий час у бомбосховищах та підвалах – це все стало реаліями нашого життя. Суцільний стрес оголює нерви, позначається на самопочутті й соціальних контактах.

У такі часи важко зберігати спокій, врівноваженість і чутливість один до одного. Конфлікти можуть виникати на фоні страху та зневіри, поганого фізичного самопочуття і невизначеності чи незмінності ситуації. Коли навіть елементарні базові життєво-важливі потреби не зодовольняються.

Як в цей непростий час тримати свої нерви в порядку та уникати конфліктів?

  • Перше, що треба зробити — усвідомити, що «нервовий розлад» — це нормальна реакція на ненормальні події. Намагаємося спокійно реагувати на роздратування, страх, гнів, сльози оточуючих. Пробачаємо слабкості. Так само не картайте себе за нервові зриви.
  • Думаємо, що доброго для себе та інших можемо зробити зараз, не заглядаючи надовго у майбутнє. Уникаємо стану бездіяльного переживання на користь покрокового виконання плану на день. Коли увага зосереджена на тому, що я можу і маю сьогодні зробити, не залишається часу на переживання та непорозуміння з іншими.
  • Бути корисним. На перший погляд може здаватися парадоксальною порадою, але спрямованість на інших людей і прагнення допомогти стабілізує наш власний емоційний стан, знижує тривожність, зменшує відчуття страху, а тому робить нас менш конфліктними.
  • Прагнемо досягати продуктивності. Важливо робити те, що вміємо робити, те, що добре виходить. Коли бачимо результати своїх зусиль, це підсилює віру в перемогу. Коли відчуваємо і помічаємо свій внесок у спільну справу, це вселяє надію, дозволяє спілкуватися на позитиві на противагу сваркам і конфліктам.
  • Проявляйте турботу про себе. Добре мати хоч якийсь час суто для себе та, виходячи з актуальної ситуації, задовольняти свої базові потреби: у їжі, сні та відпочинку, теплі, спілкуванні та усамітненні.
Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Зміна іміджу або наймодніші відтінки волосся в 2025 році

Виникло бажання змінити імідж та поміняти колір волосся. Чудово, але спочатку дізнайтеся, який відтінок зараз…

56 хвилин тому

Як правильно заварювати шипшину, щоб не втратити цінний для здоров’я вітамін C

В 100 г сухих ягід шипшини 426 мг вітаміну С. Збереження його максимальної кількості —…

2 години тому

Вічний тренд, який продовжує експансію на гардероб жінок в 2025 році

В стилі одягатися можуть бути сезонні зміни відповідно до нових трендів, але є незмінні. Вони…

4 години тому

Хто та з чим носити в цьому сезоні піджак оверсайз

Оверсайз час від часу повертається в моду. І це зовсім не дивно, бо це зручний…

5 години тому

Як утеплити аутфіт на роботу, щоб він залишився елегантним

В офісі буває зимно, а дотримуватися дрес-коду точно потрібно. Замкнене коло, коли потрібно утеплитися, але…

6 години тому

Названо головний принт для одягу в сезоні зима 2025 року

Іноді виникає бажання розбавити базові речі новими деталями. Найкоротший шлях до цього — вибрати одяг…

9 години тому