Здоров'я

Як не набрякати в спеку і в чому основні причини

Набряк – це скупчення плазми крові з лімфатичних та кровоносних судин у міжклітинному просторі. Набряки можуть бути спричинені цілою низкою причин: від недостатнього споживання води до хронічних захворювань. Влітку набряки можуть виникати навіть у тих людей, які не стикаються із цією проблемою в іншу пору року. Причиною тому, як правило, спека, незручний одяг та велика кількість літніх вечірок.

Чому набряки найчастіше з’являються влітку?

Високі температури – це завжди великий стрес для організму, тому він усіма силами намагається охолодити тканини, утримуючи в них рідину. Попри поширену думку, набряки виникають саме від нестачі води, а не навпаки. Навіть якщо ви вип’єте рідини більше, ніж потрібно, організм легко позбудеться надлишків. Коли води навпаки мало, щоб уникнути зневоднення, клітини намагатимуться утримати її якомога більше.

Як із цим боротися?

Уникайте зневоднення. Влітку, з цілком зрозумілих причин, воду ми втрачаємо швидше і у великих кількостях, тому перший крок на шляху вирішення проблеми набряклості — підтримання нормального водного балансу організму. Намагайтеся пити щонайменше двох літрів чистої води на день, не замінюючи її чаєм, кавою чи соками. Навпаки, після чашечки капучино варто випити одну «штрафну» склянку на додаток до денної норми: кофеїн зневоднює організм, що знову ж таки призводить до утворення набряків.

Вибирайте зручний одяг та взуття. Крім того, фахівці не рекомендують носити в спеку тісний одяг, вузьке взуття та підбори — ці предмети гардеробу заважають нормальному кровообігу, що також призводить до набряків. Звичайно, ми не закликаємо відмовитися від можливості блиснути на вечірці в улюбленій сукні, але для щоденного носіння краще віддати перевагу більш комфортному.

Слідкуйте за харчуванням та регулярно тренуйтеся. Тренування та харчування теж відіграють не останню роль у боротьбі з набряками. Фізичні навантаження покращують кровообіг і, що важливіше, відтік лімфи, тому не варто нехтувати хоча б елементарною зарядкою вранці. Якщо говорити про харчування, якихось таємних засобів тут немає: менше жирного, смаженого та солоного. Останній прийом їжі повинен бути не меншим, ніж за 3 години до сну, а за годину краще перестати пити рідину. Якщо дотримуватись усіх цих нехитрих правил, набряклість помітно зменшиться.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Підживлення для зміцнення та підтримки розсади петуній в березні

До середини березня сіють петунію на розсаду. Є ті, хто зробив це ще наприкінці лютого.…

6 години тому

З чим носити спідницю вишневого кольору навесні 2025 року

Вишневий, бордовий, бургунді — відтінки, які мало хто відрізнить, на перший погляд. Єдине, що треба…

6 години тому

Чотири образи з в’язаною кофтою в стилі кежуал

В'язані кофти люблять всі. Вони комфортні, зручні, приємні до тіла. Хочеться максимально їх використовувати в…

9 години тому

Чому не можна обрізати крупнолисту гортензію в березні

Весна починається з того, що всі поспішають на дачні ділянки. Потрібно перевірити, що та де…

10 години тому

Капсула з п’яти стильних пар взуття на весну 2025 року

Весна покращує настрій, погоду та підвищує бажання піти на оновлення гардероба. Проведіть розбір речей, які…

11 години тому

Скільки авокадо можна їсти на день, щоб не погладшати

Намагаєшся харчуватися правильно, а зрадницькі кілограми ніби додаються? Перевір, можливо, ти переїдаєш авокадо і сама…

13 години тому