Лайфстайл

Врятуйте вишню від моніліозу, щоб не втратити дерево

Для багатьох садівників тема вирощування вишень є болючим питанням. То кора тріскається, то зав’язі осипаються, ягоди гниють, шкідники надокучають, а тут ще моніліоз. Цю хворобу одразу помітно, тому пропустити її неможливо. Боротися з нею не так легко та й багато чого залежить від стійкости сорту дерева до цього грибкового ураження.

Ознаки моніліозу

Подивіться уважно на дерево та всі його пагони. Якщо ви помітили, що окремі з них виглядають засохлими, ніби обпалені, — це яскраві ознаки грибкового захворювання. Проблема в тому, що спори розлітаються й на інші дерева.

Моніліальний опік виникає переважно після цвітіння. Бо саме через зараження квітки починається захворювання. Грибкові спори проникають далі в пагони та там у тканинах дерева проростають, розмножуються.

Як боротися із захворюванням

Найперше треба дочекатися завершення сезону цвітіння та плодоношення. Далі необхідно зрізати всі пошкоджені пагони, гілки, зняти погані плоди. Нічого на дереві не лишайте. Головне — не складуйте це все на городі чи у ямі з компостом. Уражені матеріали потрібно спалити.

Перед початком спокою дерева наприкінці сезону потрібно обробити дерево. Це роблять за допомогою вапна, в яке додають фунгіцидний засіб. Обробці підлягають основа скелетних гілок та штамб вишні.

Якщо в період вегетації ви помітили початок розвитку моніліозу, обробіть дерево спеціальним засобом. Не забудьте, що в цьому випадку також проводять лікувальну обрізку. Використовуйте препарати контактної, системної та вибіркової дії:

  • «Квадріс»;
  • «Імпульс»;
  • «Фітоспорин-М»;
  • «Хорус» та ін.

Проводьте профілактику для дерева. Збудники будуть мати менше шансів потрапити, наприклад, в кору, якщо вчасно лікувати морозобійні пошкодження, тріщини, рани. Восени перекопуйте ґрунт навколо дерева, проводьте обробку від шкідників та користуйтеся продезінфікованими садовими інструментами.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Як зробити зі звичайного прибирання справжнє тренування: 6 лайфхаків, які все змінять

Пробіжки або заняття в тренажерному залі кілька разів на тиждень - чудовий спосіб залишатися в…

2 години тому

Дівчинка на мільйон: 9 модних лайфхаків для невисоких дівчат

Виглядати стильно і модно хочеться всім представницям прекрасної половини людства без винятку, але як бути,…

2 години тому

Подовжуючий манікюр зі смужками: художні ідеї у літній тематиці

Манікюр з дизайном може виглядати по-різному, але особливе місце в літніх трендах займає нейл-арт, в…

3 години тому

Сумки-«такси» – наймодніший аксесуар літа-2024

На подіумах весни-2024 з'явився новенькі тренди – сумки-бочки. Форма у глобальному розумінні не нова, проте…

4 години тому

Як не перетворити волосся на «мочалку» на сонці: 5 простих секретів

Носіть головний убір Головний убор - маст хев, якщо плануєте проводити час на на сонці.…

1 день тому

Як вибрати корм для вашого улюбленця

Правильний вибір корму для вашого улюбленця є одним з найважливіших аспектів догляду за твариною. Збалансоване…

3 дні тому