Лайфстайл

Врятуйте вишню від моніліозу, щоб не втратити дерево

Для багатьох садівників тема вирощування вишень є болючим питанням. То кора тріскається, то зав’язі осипаються, ягоди гниють, шкідники надокучають, а тут ще моніліоз. Цю хворобу одразу помітно, тому пропустити її неможливо. Боротися з нею не так легко та й багато чого залежить від стійкости сорту дерева до цього грибкового ураження.

Ознаки моніліозу

Подивіться уважно на дерево та всі його пагони. Якщо ви помітили, що окремі з них виглядають засохлими, ніби обпалені, — це яскраві ознаки грибкового захворювання. Проблема в тому, що спори розлітаються й на інші дерева.

Моніліальний опік виникає переважно після цвітіння. Бо саме через зараження квітки починається захворювання. Грибкові спори проникають далі в пагони та там у тканинах дерева проростають, розмножуються.

Як боротися із захворюванням

Найперше треба дочекатися завершення сезону цвітіння та плодоношення. Далі необхідно зрізати всі пошкоджені пагони, гілки, зняти погані плоди. Нічого на дереві не лишайте. Головне — не складуйте це все на городі чи у ямі з компостом. Уражені матеріали потрібно спалити.

Перед початком спокою дерева наприкінці сезону потрібно обробити дерево. Це роблять за допомогою вапна, в яке додають фунгіцидний засіб. Обробці підлягають основа скелетних гілок та штамб вишні.

Якщо в період вегетації ви помітили початок розвитку моніліозу, обробіть дерево спеціальним засобом. Не забудьте, що в цьому випадку також проводять лікувальну обрізку. Використовуйте препарати контактної, системної та вибіркової дії:

  • «Квадріс»;
  • «Імпульс»;
  • «Фітоспорин-М»;
  • «Хорус» та ін.

Проводьте профілактику для дерева. Збудники будуть мати менше шансів потрапити, наприклад, в кору, якщо вчасно лікувати морозобійні пошкодження, тріщини, рани. Восени перекопуйте ґрунт навколо дерева, проводьте обробку від шкідників та користуйтеся продезінфікованими садовими інструментами.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Яку модель спідниці вибрати, щоб носити її всю зиму

З настанням холодів багато дівчат перемикаються зі спідниць на штани. Мотивація зрозуміла – ніхто не…

1 годину тому

Теплі трикотажні штани стають незамінними у зимовому гардеробі

Вважається, що штани — один із найуніверсальніших елементів гардеробу, адже їх можна поєднувати практично з…

3 години тому

Кольори одягу, які будуть трендовими в сезоні 2024-2025

Модні покази пройшли, тож настав час підбивати підсумки та готуватися до нового сезону. Він вже…

14 години тому

Як уникнути електризації волосся взимку: поради від зіркових перукарів

У холодну пору року може здатися, що волосся живе своїм життям — не хоче лежати…

21 годину тому

Цей аксесуар зробить будь-який зимовий образ трендовим

Аксесуари мають особливу «суперсилу» — не секрет, що вони здатні змінити образ до невпізнанності. Одягніть…

24 години тому

Як носити довгі рукавиці, щоб виглядати дорого та стильно

Тренд на довгі рукавиці задає нову динаміку їх використання в образах. Вони привертають увагу, стають…

1 день тому