Курячі крильця – один із головних фаворитів літа у сегменті гриль та барбекю. Розповідаємо, як приготувати крильця з розряду «пальчики оближеш».
Крильця – «замкнена структура»: кісточки, м’ясо, все закрите досить щільною шкірою. Жиру небагато, але є. Таке м’ясо можна, зрозуміло, смажити відразу, але краще його спочатку замаринувати. Причому маринад може бути досить агресивним (тобто включати кислоту) – жир і шкіра не дозволять м’ясу пересохнути, якщо ви не маринуватимете крильця довше, ніж 4 години.
Якщо ви нічого не має проти оцту, таке поєднання вам подобається:
Менш активний кислий маринад без оцту, із соком цитрусових, може виглядати так:
А в таких маринадах крильця можна тримати добу і більше:
Важко придумати спеції, які б категорично не підійшли до курячих крильців. Напевно, лавровий лист чи ваніль виглядатимуть досить дивно. А вже пряні трави точно всі стануть в нагоді.
Але все ж таки, щоб приготувати крильця по-справжньому смачними, має сенс дотримуватися певних поєднань:
Всі перелічені набори спецій потрібно потовкти у ступці або розмолоти в кавомолці (цілісні спеції перед цим краще обсмажити на сухій сковороді, на середньому вогні, періодично трусячи, щоб вони не згоріли, а потім трохи остудити).
А в якому ж співвідношенні потрібно змішувати інгредієнти для маринаду, спитайте ви. І, мабуть, формулювання «на око» вас не влаштує?
Тоді давайте так. На 1 кг крилець потрібно 150 мл (приблизно ¾ склянки) маринаду. Він має бути трохи в’язким, щоб чіплятися за м’ясо, а не стікати з нього. Якщо маринад дуже рідкий, крильця в ньому потрібно буде часто перевертати.
У кожного з перелічених маринадів є основа (олія, кисломолочний продукт, сік, соєвий соус).
Бази в маринаді мають бути 60–70%, тобто 90–100 мл. Якщо ви хочете додати в маринад щось солодке, не переборщіть – і мед, і кленовий сироп, і звичайний цукор на шкірі крилець горітимуть. Не кладіть більше 10 мл на 150 мл маринаду. Гірчиця містить оцет, її теж потрібно класти більше 15–20 мл.
Необхідне правильне вугілля: вони повинні добре прогоріти і, залишаючись вогненно-рудими всередині, зверху повернутися сивим попелом.
Прожарьте решітку мангалу і змастіть шматком жиру чи олією. На шампурах крильця смажити можна, але багато мороки – шматки звисають із шампурів, горять. Якщо у вас лише шампури, без варіантів, розріжте крильця на фаланги по суглобах. Найвищу фалангу в цьому випадку доведеться або викинути, або залишити на суп.
Перед тим, як класти крильця на грати, обтрусіть їх від маринаду. Якщо ви використовували маринад на основі кисломолочних продуктів, його потрібно видалити за допомогою паперових рушників. Кладіть крильця не надто щільно один до одного, щоб гаряче повітря мало доступ з боків теж – так вони добре прожаряться.
Щоб приготувати крильця рівномірно, їх потрібно часто перевертати, раз на 2-3 хвилини. А хто казав, що буде легко?
Джинси – головний зимовий маст-хев та основа гардеробу на холодний сезон. Але будемо відверті: багато…
Ефективна вентиляція — це не просто черговий пункт у списку будівельних правил, а насамперед запорука здоров'я…
Прикро, коли на новому светрі, купленому не за маленькі гроші, з'являється велика зачіпка, яка не…
Французькі жінки завжди вважалися еталоном стилю та елегантності. Ми вже не раз розповідали, якими прийомами…
Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…
Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…