Здоров'я

4 речі, які гастроентерологи радять робити щодня, щоб кишечник працював, як годинник

Кишечник впливає практично на всі аспекти нашого здоров’я: його збалансований та різноманітний мікробіом – основа міцного імунітету та надійний захист від вікових захворювань та ознак старіння.

Практикуючий гастроентеролог, доктор медицини та автор книги «Оновлення кишечника» Рошин Радж вважає, що подбати про цей орган не так вже й складно — ось які чотири прийоми використовує вона сама.

Спеції у ранковій каві

Додавання в каву кориці або куркуми – один із найпростіших і найлегших способів збільшити в раціоні кількість фітонутрієнтів, пояснює доктор Радж. «Вони допомагають впоратися з вільними радикалами, що ушкоджують клітини та викликають старіння, а також збільшують кількість добрих кишкових бактерій», — каже Рошині.

Підставка для ніг у туалеті

Запор – одна з найпоширеніших проблем, з якими люди приходять до лікаря Радж. Це просто визначити, якщо у вас менше трьох походів у туалет «по великому» на тиждень. Проте гастроентеролог вважає, що у кожної людини свій власний режим роботи кишечника, і якщо пацієнт не відчуває, що орган «забитий», то, ймовірно, все в повному порядку .

Тим, хто зіткнувся із запорами, хоча п’є достатньо води, їсть продукти з високим вмістом клітковини та зберігає фізичну активність, лікар Радж радить придбати підставку для ніг у туалет: підняті коліна зменшують напругу та допомагають швидше позбутися вмісту кишечника.

Більше жирів

За словами доктора Радж, жирні кислоти омега-3 — один із найкращих способів «нагодувати» кишкові бактерії та збільшити їхню кількість. Тому потрібно їсти більше авокадо, шпинату, горіхів та жирної риби.

Менше переробленого м’яса

Рошини радить своїм пацієнтам повністю відмовитися від переробленого м’яса – сосисок, ковбас та копченостей. “В них містяться нітрити, які, хоча і не шкодять нашому здоров’ю в цілому, токсичні для “хороших” бактерій кишечника”, – каже вона. Звичайно, одна порція переробленого м’яса серйозно тобі не нашкодить, проте не варто робити такі продукти основним джерелом білка в раціоні

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Як уникнути електризації волосся взимку: поради від зіркових перукарів

У холодну пору року може здатися, що волосся живе своїм життям — не хоче лежати…

2 години тому

Цей аксесуар зробить будь-який зимовий образ трендовим

Аксесуари мають особливу «суперсилу» — не секрет, що вони здатні змінити образ до невпізнанності. Одягніть…

5 години тому

Як носити довгі рукавиці, щоб виглядати дорого та стильно

Тренд на довгі рукавиці задає нову динаміку їх використання в образах. Вони привертають увагу, стають…

6 години тому

Які пуховики будуть популярні у 2025 році: головні тренди

Одним з центральних елементів наших гардеробів став пуховик. Так, цього сезону на модній арені чимало…

8 години тому

Модні тренди 2024, які залишаться актуальними в 2025 році

Тренди не можуть бути всі швидкоплинними. Причина досить очевидна. Просто деякі з модних тенденцій так…

19 години тому

Не поспішайте за новим одягом: три ознаки, що тренд скоро вийде з моди

Мода швидкоплинна. В цьому є великий сенс. Про це варто замислитися, коли на арені з'являється…

20 години тому