Здоров'я

4 речі, які гастроентерологи радять робити щодня, щоб кишечник працював, як годинник

Кишечник впливає практично на всі аспекти нашого здоров’я: його збалансований та різноманітний мікробіом – основа міцного імунітету та надійний захист від вікових захворювань та ознак старіння.

Практикуючий гастроентеролог, доктор медицини та автор книги «Оновлення кишечника» Рошин Радж вважає, що подбати про цей орган не так вже й складно — ось які чотири прийоми використовує вона сама.

Спеції у ранковій каві

Додавання в каву кориці або куркуми – один із найпростіших і найлегших способів збільшити в раціоні кількість фітонутрієнтів, пояснює доктор Радж. «Вони допомагають впоратися з вільними радикалами, що ушкоджують клітини та викликають старіння, а також збільшують кількість добрих кишкових бактерій», — каже Рошині.

Підставка для ніг у туалеті

Запор – одна з найпоширеніших проблем, з якими люди приходять до лікаря Радж. Це просто визначити, якщо у вас менше трьох походів у туалет «по великому» на тиждень. Проте гастроентеролог вважає, що у кожної людини свій власний режим роботи кишечника, і якщо пацієнт не відчуває, що орган «забитий», то, ймовірно, все в повному порядку .

Тим, хто зіткнувся із запорами, хоча п’є достатньо води, їсть продукти з високим вмістом клітковини та зберігає фізичну активність, лікар Радж радить придбати підставку для ніг у туалет: підняті коліна зменшують напругу та допомагають швидше позбутися вмісту кишечника.

Більше жирів

За словами доктора Радж, жирні кислоти омега-3 — один із найкращих способів «нагодувати» кишкові бактерії та збільшити їхню кількість. Тому потрібно їсти більше авокадо, шпинату, горіхів та жирної риби.

Менше переробленого м’яса

Рошини радить своїм пацієнтам повністю відмовитися від переробленого м’яса – сосисок, ковбас та копченостей. “В них містяться нітрити, які, хоча і не шкодять нашому здоров’ю в цілому, токсичні для “хороших” бактерій кишечника”, – каже вона. Звичайно, одна порція переробленого м’яса серйозно тобі не нашкодить, проте не варто робити такі продукти основним джерелом білка в раціоні

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

Як побороти потяг до солодкого: допоможе цей смачний продукт

Тяга до солодкого – серйозна проблема. Вона може звести нанівець всі зусилля щодо налагодження харчування.…

2 дні тому

8 речей, які треба зробити після тренування, щоб отримати максимум користі

В цій статті оговоримо ми про найважливіший час — 30-90 хвилин відразу після виконання вправ.…

2 дні тому

«Геніальний винахід»: як зробити ароматизатор для шафи за 2 хвилини

Можна не купляти готові ароматизатори, які швидко вивітрюються. Найпростіше зробити їх самостійно. Це настільки просто…

3 дні тому

Решітка на плиті буде сяяти чистотою: засіб від нагару та жиру

На газовій плиті решітка може залишатися чистою тільки в одному єдиному випадку: якщо на ній…

3 дні тому

Як за кілька хвилин очистити підошву праски від накипу

Праска в побуті входить в трійку лідерів після пральної машини та пилососу. Без неї, як…

3 дні тому

Як позбутися неприємного запаху від кухонних рушників

Немає нічого дивного, що в процесі користування кухонні рушники починають не досить приємно пахнути. Доводиться…

4 дні тому