Здоров'я

4 речі, які гастроентерологи радять робити щодня, щоб кишечник працював, як годинник

Кишечник впливає практично на всі аспекти нашого здоров’я: його збалансований та різноманітний мікробіом – основа міцного імунітету та надійний захист від вікових захворювань та ознак старіння.

Практикуючий гастроентеролог, доктор медицини та автор книги «Оновлення кишечника» Рошин Радж вважає, що подбати про цей орган не так вже й складно — ось які чотири прийоми використовує вона сама.

Спеції у ранковій каві

Додавання в каву кориці або куркуми – один із найпростіших і найлегших способів збільшити в раціоні кількість фітонутрієнтів, пояснює доктор Радж. «Вони допомагають впоратися з вільними радикалами, що ушкоджують клітини та викликають старіння, а також збільшують кількість добрих кишкових бактерій», — каже Рошині.

Підставка для ніг у туалеті

Запор – одна з найпоширеніших проблем, з якими люди приходять до лікаря Радж. Це просто визначити, якщо у вас менше трьох походів у туалет «по великому» на тиждень. Проте гастроентеролог вважає, що у кожної людини свій власний режим роботи кишечника, і якщо пацієнт не відчуває, що орган «забитий», то, ймовірно, все в повному порядку .

Тим, хто зіткнувся із запорами, хоча п’є достатньо води, їсть продукти з високим вмістом клітковини та зберігає фізичну активність, лікар Радж радить придбати підставку для ніг у туалет: підняті коліна зменшують напругу та допомагають швидше позбутися вмісту кишечника.

Більше жирів

За словами доктора Радж, жирні кислоти омега-3 — один із найкращих способів «нагодувати» кишкові бактерії та збільшити їхню кількість. Тому потрібно їсти більше авокадо, шпинату, горіхів та жирної риби.

Менше переробленого м’яса

Рошини радить своїм пацієнтам повністю відмовитися від переробленого м’яса – сосисок, ковбас та копченостей. “В них містяться нітрити, які, хоча і не шкодять нашому здоров’ю в цілому, токсичні для “хороших” бактерій кишечника”, – каже вона. Звичайно, одна порція переробленого м’яса серйозно тобі не нашкодить, проте не варто робити такі продукти основним джерелом білка в раціоні

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Натуральне підживлення полуниці для солодких і великих ягід

Полуницю можна й треба підживлювати без хімії, просто, натурально й по-домашньому. Полуничка це любить, і…

3 години тому

Як утеплити грядку під час квітневих приморозків

Квітневі заморозки — не вирок, якщо знати, як реагувати. Полуничка, капуста, огірочки чи розсада томатів…

4 години тому

Як провести весняну обрізку кущів лохини, щоб ягоди виросли великими

Навесні кущі лохини потребують обрізки. Не ігноруйте її проведення. Від цього залежить розмір та смак…

4 години тому

Що зробити навесні з кущами лохини, щоб збирати по 10 кг ягід

Кущі лохини досить вимогливі. Їм постійно потрібно коригувати кислотність ґрунту, контролювати полив. Весна — початок…

5 години тому

Три трендові сумки з модних показів на сезон весна-літо 2025

Тренди весна-літо радують в 2025 році. Сумки на будь-який смак та розмір, колір та блиск.…

6 години тому

Найпопулярніший аксесуар від Bottega Veneta — в’язані букети за 7000 євро

Стилізація образів квітами вийшла на новий рівень. В цьому сезоні багато говорять про флоральний принт…

7 години тому