Кулінарія

Хитрощі в приготуванні смачних котлет, про які ви не знали

Корисні поради щодо приготування домашніх котлет:

1. Хліб для м’ясного фаршу треба замочувати в холодній кип’яченій воді, але в жодному разі не в молоці (розмочування хліба в молоці позбавляє котлети соковитості через взаємодію при жарінні білків молока та м’яса). Якщо не додати замочений хліб у вас вийде люля-кебаб, а не соковитий биточок. Звичайно, важливо дотримуватися пропорції. Виглядає вона так: на 1 кг м’яса – 250 г білого хліба та 300–400 г води. Використовуйте не свіжий батон – він надасть страві кислого присмаку, а трішки черствого підсохлого. Також частину хліба можна замінити тертою картоплею, гарбузом або іншими улюбленими овочами.

2. У м’ясний котлетний фарш не можна додавати яйця, білок, що звернувся, при термічній обробці, робить їх більш жорсткими і грубими і котлети будуть не соковитими (яйця в м’ясний котлетний фарш як сполучне додають тільки в громадському харчуванні, щоб можна було ввести в котлети побільше води та хліба – без яєць фарш розвалюватиметься); яйця обов’язково вводять для зв’язування в рибний котлетний фарш, також при приготуванні котлетних фаршів з овочів або круп.

3. При ліпленні котлет дуже корисно для соковитості помістити в середину кожної котлети шматочок льоду або шматочок вершкового масла.

4. Виліплену котлету треба обов’язково обваляти в розбовтаному яйці – льєзоні (або, що ще краще для збереження соків, спочатку трохи в борошні, а потім в яйці) – при жарінні яйце створить непроникну оболонку і збереже всі соки всередині котлети (а ідеальним варіантом буде, якщо, після обвалки в яйці запанірувати котлети в мелених сухарях).

5. Котлети (або м’ясо) слід викладати тільки на попередньо дуже добре розігріту сковороду (через 20-30 секунд після того, як у кухаря виникає сильна тривога, що сковорода вже надто перегріта) і з досить товстим шаром олії (мала кількість олії ускладнює теплопередачу від сковороди до котлети або м’яса, внаслідок чого виріб втрачає соковитість, тому що через поганий тепловий контакт скоринка утворюється повільно, особливо на бічній поверхні).

6. Спочатку на сильному вогні котлети обсмажують по разу з кожної сторони до отримання піджаристої скоринки, а потім зменшують вогонь, закривають кришкою сковороду і залишають на невеликому вогні ще на 5-10 хвилин. Готові котлети негайно подають до столу.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Головний тренд сезону зима-2025 — норкова шуба: краса та хейт

Один з головних трендів, який викликає безліч хейту та суперечок. Проте треба заспокоїтися. Не все…

2 години тому

Які моделі мунбутів актуальні на зиму 2025 і як їх стилізувати

Не те щоб це величезний новий тренд, ні, мунбути оселилися в наших гардеробах досить давно.…

2 години тому

Нейл-стилісти продемонстрували альтернативу лаку для нігтів на сезон весна-літо 2025

Нові колекції стильного одягу потребують нових підходів до вибору аксесуарів та прикрас. На наступний 2025…

3 години тому

Три поради від стилістів, як виглядати модно та струнко

Одяг може допомогти візуально виглядати стрункіше, а може зробити і зовсім навпаки, надавши фігурі непотрібних…

23 години тому

Як вибрати і де купити модні шкіряні штани на зиму, які підійдуть до всього

До вибору штанів на холодний сезон важливо підійти відповідально. Адже важливо, щоб вони не тільки…

24 години тому

Чотири способи виглядати стильно з одягом мас-маркет

Зібрати образ — це не завжди про талант, хоча це також важливий аспект. Потрібно ще…

1 день тому