Індійський дієтолог Пуджа Махіджа заявила в Instagram, що всупереч поширеній думці кава не наділяє нас додатковою енергією, а «бере її у позику» в організму.
Вона відзначила, що почуття бадьорості та приплив енергії після чашки кави пов’язані зі стимулюючою дією кофеїну, який, будучи стимулятором, змушує організм витрачати ресурси.
Кофеїн схожий по структурі з аденозином, що викликає сонливість. Забиваючи аденозинові рецептори у мозку, діюча речовина кави дає лише ілюзію бадьорості. Організм, що вимагає відпочинку створить нові рецептори і спати згодом захочеться ще сильніше.
Раніше лікар-невролог мережі клінік «Атлас» Ігор Мацокін розповів, що людям, які перенесли COVID-19, викликаний штамом «омікрон», не варто боротися із сонливістю за допомогою кави. За словами фахівця, кофеїн виснажує в організмі запаси АТФ — аденозинтрифосфорної кислоти, яка відіграє важливу роль в обміні енергії та речовин в організмі, а після COVID-19 вони «і так мінімальні»
В організмі людини набряки з'являються через затримку води. Боротися з ними буває досить важко, а…
Корисна дія рисової води стала відома ще до того, як про неї дізналися широкі кола…
Залізо забезпечує нормальне функціонування клітин організму. ВІн потрібен для транспортування кисню та видалення вуглекислого газу.…
Прихильників кави значно більше, ніж чаю. Якщо спитати «З чого ви починаєте свій ранок?», більшість…
Серед різних фасонів штанів та деніму велика увага в жіночому гардеробі приділяється легінсами. Вони використовуються…
Як відомо, мода циклічна. І стрижки також часто зникають та знову повертаються в моду. Про…