Лайфстайл

Весняні роботи з ліліями та їх висаджування у відкритий ґрунт

Лілії — гарні багаторічні квіти. Вирощують з цибулин. Лілії вражають кількістю сортів та кольорів. Клумба з ними така нарядна та приваблива. Період цвітіння — з червня і аж до кінця літа. Цибулини висаджують переважно з осені, але можна це робити і весною.

Різноманіття лілій

Кількість сортів вражає. За класифікацією є 9 основних груп. Основних сортів є біля 80, але гібридів тисячі. Один з найчисельніших напрямків — азіатські гібриди. Вони налічують понад 5,5 тисяч різновидів. Більшість з них морозостійкі. Серед основних груп є східні, рубчасті, довгоквіткові, американські гібриди та ін. Всі вони неймовірно гарні, тому для прихильників цих квітів вибір сортів — справжня пригода.

Підготовка та висаджування

Почніть з вибору місця під клумбу. Всі лілії люблять світло. Якщо місце буде трохи на височині 50-60 см, дуже добре. Нижчі місця мають ризик застоювання води.

Ґрунт повинен бути нейтральний, легкий та рихлий. Якщо він кислий, лілії будуть погано рости. Також цим квітам не сподобається ґрунт з глиною.

В обов’язковому порядку потрібно внести підживлення. Це роблять при перекопуванні. Мікс готують у розрахунку на 1 кв.м. В нього входять:

  • компост — 2 відра;
  • листова земля — 2 відра;
  • пісок — 1 відро;
  • попіл — 0,5 відра;
  • подвійний суперфосфат — 2 ст.л.;
  • сульфат калію — 1,5 ст.л.

Якщо на вашій ділянці кислий ґрунт, його також потрібно обробити. Для покращення показників вносять доломітове борошно. На кожні 6 кв.м. по 2 кг.

Перед висаджуванням цибулини варто замочити у стимуляторі росту. Якщо є пошкоджені екземпляри, не садіть їх, щоб не заразити інші. В ґрунт висаджують в середині квітня. Весняний період для цих робіт може бути продовжений до початку травня. Чим більша цибулина, тим глибше треба закопувати в землю. Розрахунок глибини — на висоту трьох цибулин. Регулярно поливайте лілії. Приблизно раз на 3-4 дні.

Якщо ви все підготували та зробили правильно, лілії будуть рости дійсно здорові та гарні До речі, високі квіти треба підв’язувати. Вітер чи дощ можуть легко їх зламати. Нехай ваша клумба цвіте та радує вас. І не забувайте, що лілії треба боронити від слимаків та інших шкідників.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Як підняти лібідо восени: мало хто знає про властивість цього овочу

Цей овоч завжди є на поличках магазину, коштує копійки, але користь має неймовірну. Він корисний…

17 години тому

Чому живіт випирає, навіть коли схудла, і як його прибрати

Випираючий живіт може здорово зіпсувати настрій, якщо ти бачиш себе у дзеркалі у невигідному ракурсі.…

18 години тому

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і…

3 дні тому

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти…

4 дні тому

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

5 днів тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

5 днів тому