Чай каркаде одержують із рослини Hibiscus sabdariffa. Він відрізняється насиченим червоним кольором, незвичайним смаком та ароматом. Його можна пити як холодним, так і гарячим, додаючи цукор та мед або просто як самостійний напій. Про те, чим корисний каркаде чай для здоров’я, дізнаєшся з цієї статті.
Дослідження, проведене в Нігерії в 2003 році, показало, що чай каркаде сприятливо впливає на серцево-судинну систему. Він допомагає знижувати артеріальний тиск, що корисно для людей із гіпертонією.
Згідно з дослідженням, проведеним у 2010 році в Університеті Тафтса в США, для того, щоб отримати такий ефект від каркаде, його потрібно вживати регулярно.
Учасники дослідження відзначили позитивні зміни рівня артеріального тиску, коли випивали три чашки напою на день.
Згідно з дослідженням 2014 року, опублікованим у журналі Food & Function journal, людям, які страждають від стеатозу печінки — захворювання, при якому в ній накопичуються жирові відкладення, також показано каркаде.
Поліпшення самопочуття обумовлені тим, що гібіскус допомагає збільшити кількість детоксифікуючих речовин у печінці. Це перешкоджає погіршенню її стану та запобігає пошкодженню.
Вчені відзначають, що не варто сприймати каркаде чай як панацею від проблем з печінкою. Адже учасники приймали гібіскус у формі екстракту та під суворим наглядом лікарів.
Але дослідники відзначають, що у формі чаю частина корисних властивостей рослини зберігається, тому варто включити їх у свій раціон.
Дослідження, проведене індійським доктором Паллаві Б. Шевале у 2012 році показало, що квіти гібіскусу, з яких і складається чай каркаде, містять флавоноїди. Вони мають антиоксидантні та антидепресантні властивості.
Результати дослідження показали, що каркаде чай може допомогти заспокоїтися, покращити настрій, розслабитися, а також знизити занепокоєння.
Одна з переваг чаю каркаде — не містить кофеїну. А якщо пити його, не додаючи підсолоджувача, можна заповнити необхідний рівень рідини в організмі.
Також він корисний для травлення, оскільки сприяє покращенню сечовипускання та дефекації.
Щоправда, не варто зловживати каркаде: дорослим можна пити не більше двох літрів цього чаю на день, а дітям одного. Вагітним жінкам не варто перевищувати дитячу норму вживання каркаде.
Також звіт про дослідження, проведене в 2014 році в Тайвані, показав, що каркаде чай може допомогти запобігати ожирінню, оскільки допомагає регулювати метаболітичні процеси в організмі.
Має антибактеріальні властивості
У каркаде чаю містяться антиоксиданти – антоціани. До речі, вони і надають напою насичений червоний колір і мають антибактеріальну дію.
До того ж вони допомагають організму впоратися із запальними реакціями та попереджають їх появу. Антоціани не синтезуються природно, тому каркаде чай – відмінний спосіб заповнити їх кількість.
Щоб підтримувати імунітет, важливим є вітамін С. У 100 грамах чаю каркаде міститься 18,4 мг цього важливого мікроелемента.
Не менше у ньому та інших корисних речовин. З розрахунку на 100 г продукту в ньому міститься 57 мг заліза, яке необхідно для підтримки міцності кісток і зубів, виробництва еритроцитів.
100 г чаю каркаде містять 178 мг каротину, необхідного для здоров’я очей. А ще 296 мкг вітаміну А та 1,2 мг вітаміну В1.
Стрижка метелик — модна популярна зачіска, яка передає ретровайб. Вона поєднує елементи багатошарових стрижок, створює…
Оверсайз-одяг завжди у пріоритеті у модниць, але восени він особливо затребуваний. По-перше, в ньому дуже…
З настанням холодів з шаф достаються пуховики, дублянки та куртки, але часто ми забуваємо про…
Для поціновувачів суконь холодна погода не є причиною відмовлятися від жіночних та елегантних образів. Втім,…
Крім культової маленької чорної сукні, в гардеробі кожної модниці має знайтися і містка сумка. В…
Модниці не можуть уявити свій повсякденний гардероб без улюблених джинсів, які легко поєднуються з різними…