Кулінарія

Картопля чи батат: що корисніше

В чому основні відмінності картоплі і батату розповіли експерти видання Baazar.

Чим корисна картопля

Картопля – відмінне джерело вітамінів. Вона багата на вітаміни В2, В3, В6, В9 і С, що особливо актуально в питанні зміцнення імунітету. Крім того, картопля у досить великій кількості містить антиоксиданти, які захищають клітини організму, перешкоджають ушкодженню вільними радикалами та уповільнюють процеси старіння.

У бульбах міститься так званий «стійкий» крохмаль, який, як клітковина, допомагає контролювати рівень цукру в крові, що забезпечує профілактику цукрового діабету 2-го типу.

Ще одна важлива перевага картоплі – високий вміст калію. Дефіцит цього мінералу в організмі спричиняє безліч неприємних наслідків, оскільки калій відповідає і за правильну роботу м’язів, незамінний для клітинного метаболізму і нормального функціонування нервової та серцево-судинної систем. Крім калію, у картоплі містяться кальцій, магній, цинк, залізо та марганець. У менших кількостях, ніж калій, але разом з іншими продуктами, він може позбавити вас від ризику дефіциту цих елементів.

Чим корисний батат

Батат у великій кількості містить вітаміни А і Е – потужні природні антиоксиданти. Вони захищають організм від пошкодження вільними радикалами, запобігають розвитку запальних процесів, сприяють уповільненню старіння та захищають шкіру від згубного впливу ультрафіолетового випромінювання.

Крім того, батат відмінне джерело вітамінів С і К. Вітамін С стимулює вироблення імуноглобуліну і захищає організм від вірусів, а вітамін К – незамінний для здоров’я серцево-судинної та опорно-рухової систем. Він зміцнює кістки та сполучні тканини, підвищує еластичність стінок судин та перешкоджає їх кальцифікації та нормалізує роботу серця.

Високий вміст клітковини в бататі сприяє нормалізації роботи ШКТ та очищенню судин від шкідливого холестерину. Крім того, активні речовини в солодкому картоплі сприятливо впливають на нервову систему, підвищуючи концентрацію та покращуючи пам’ять, і навіть можуть допомогти у профілактиці депресії.

Картопля чи батат: що корисніше

Не дивлячись на те, що батат називають «солодкою картоплею» зі звичною нам картоплею вони навіть не родичі: картопля відноситься до пасльонових, а батат — до в’юнкових. На відміну від картоплі, батат містить повільні вуглеводи, які не провокують стрибка цукру в крові, довго засвоюються і добре насичують, знижуючи ризик переїдання, що робить його чудовим продуктом для тих, хто стежить за фігурою.

За вмістом корисних речовин батат теж виграє, проте не варто забувати, що ці продукти не можуть бути повноцінною заміною один одному. Щоб ваш організм нічого не потребував, раціон повинен бути максимально різноманітним, тому відмовлятися від одного продукту на користь іншого не варто.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Читати коментарі

  • Посмотрите стоимость картошки и стоимость батата.. И все станет ясно !

Останні новиники

З чим носити джинси взимку, щоб було тепло та стильно

Джинси – головний зимовий маст-хев та основа гардеробу на холодний сезон. Але будемо відверті: багато…

10 години тому

Природна вентиляція: що це і як працює

Ефективна вентиляція — це не просто черговий пункт у списку будівельних правил, а насамперед запорука здоров'я…

11 години тому

Як врятувати светр, якщо з’явилась зачіпка: 4 дієві способи

Прикро, коли на новому светрі, купленому не  за маленькі гроші,  з'являється велика зачіпка, яка не…

13 години тому

Французькі модниці точно не вдягнуть ці речі, бо вважають їх моветоном

Французькі жінки завжди вважалися еталоном стилю та елегантності. Ми вже не раз розповідали, якими прийомами…

16 години тому

Мода повертається або 6 причин купити тонкий ремінь цього сезону

Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…

2 дні тому

Чи можна займатися спортом з крепатурою – відповідає лікар

Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…

2 дні тому