Лайфстайл

Експерти розповіли, якої температури має бути вода в душі

Після довгого насиченого дня важко уявити щось більш втішне, ніж гарячий душ, який допоможе розслабитися та скинути з себе всю втому. Проте екстремальні температури здатні завдати шкірі більше шкоди, ніж користі.

Гаряча пара сприяє розкриттю пір – безумовно, це корисно для очищення, але вода високої температури може викликати значні проблеми через вплив на зовнішній шар шкіри. Епідерміс наповнений сальними залозами, відповідальними не лише за зволоження тіла, а й за захист від зовнішніх подразників.

Тепло від гарячої води разом із милом сприяє пом’якшенню шкіри, поступово видаляючи її природні жирні захисні бар’єри. У результаті шкіра може стати сухою і роздратованою, при цьому з’явиться свербіж. Занадто гарячий і довгий душ сильно впливатиме на здоров’я шкіри. Проте, наскільки висока температура є небажаною?

Як зрозуміти, що варто знизити градус

Насправді, все просто. На думку багатьох лікарів, якщо шкіра червоніє, це означає, що температура води занадто висока. При цьому оптимальною залишається тепла вода, тоді як прохолодна може підвищити розумову активність та допомогти прокинутися зранку. Крім цього прохолодний душ виявляється кращим для волосся, шкіри та загального зволоження.

Якщо вода прохолодна, то кров тектиме більш ефективно, насичуючи організм поживними речовинами та киснем. За умови достатнього живлення клітин та отримання необхідного рівня кисню шкіра виглядатиме більш сяючою.

Як довго можна приймати душ

Не лише температура води, а й час, проведений під душем, впливає на зовнішній вигляд шкіри. Занадто довге перебування під душем може серйозно висушити шкіру, хоча здається розслаблюючим та освіжаючим. Оптимальним вважається не більше 10 хвилин під душем, у цьому випадку тіло втратить не так багато вологи.

Якщо ви надаєте перевагу довгому перебуванню “під водою”, то важливо подбати про захист. Нанесіть масло або лосьйон на вологу шкіру – це допоможе затримати вологу та не допустить небажаної сухості.

Сергій Пасевич

Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Як правильно потрібно ділити бульби жоржин: названо головні правила

Жоржини, як відомо, розмножуються бульбами. Тому, коли надворі температура буде + 18-20 градусів, можна висаджувати…

4 години назад

Яскравий салат, який доповнить великодній стіл

Великодній стіл досить багатий. Але смачний, оригінальний, яскравий, як і саме свято, салат без майонезу…

4 години назад

Як правильно садити гладіолуси: квіткарі поділилися порадами

Гладіолуси – це квіти, що здатні прикрасити  своїми різнокольоровими стрілами будь-яку клумбу. Але це за…

5 години назад

Сім продуктів, які обов’язково треба покласти у великодній кошик

За кілька днів більшість українців будуть зустрічати Великдень. У кожному регіоні свої традиції, але збирати…

5 години назад

Чому жовтіють кінчики цибулі й часнику: пояснення агронома

Іноді можна спостерігати, як колись зелені пера цибулі й часнику починають жовтіти. Перша думка, яка…

6 години назад

Камалія показала фото свого палацу

Камалія була заміжня тривалий час. Та трапилось так, що через значні розбіжності в поглядах вона…

6 години назад