Виходити на бігову доріжку у тридцять п’ять років, зовсім не те саме, що у двадцять. Про що треба пам’ятати, щоб біг, як і раніше, був у радість?
Пробіжка ─ один із найдоступніших видів фізичної активності. Все, що потрібно, щоб вийти на старт – це пара кросівок і рішучий настрій. Вік бігу не перешкода і навіть якщо на тривалий час у вас ну було можливості бігати, повернутися до бігу не важко.
Руслан Панов, експерт-методист і координатор спрямування групових програм федеральної мережі фітнес-клубів X-Fit, розповідає про нюанси бігу «після тридцяти».
Час пробіжки абсолютно не залежить від віку. Тут слід спиратися тільки на біоритми та власні відчуття. «Жайворонкам» підійде ранкова пробіжка перед роботою, тоді як «совам» рекомендовано займатися увечері.
Після 30 років в організмі починається поступове зниження еластичності суглобів, і пробіжка асфальтовою парковою доріжкою стає в рази травмонебезпечнішою. Бігова доріжка теж не найкращий вихід, якщо вона механічна ─ не рухається за рахунок сили того, хто займається і не дає дотриматися техніки бігу, а це вкрай важливо. Ідеальним варіантом стане стадіон зі спеціальним покриттям, але якщо такої можливості немає, необхідно взяти пару занять з тренером, який навчить вас правильної техніки для уникнення травм. Ще потрібно уважніше, ніж раніше поставитися до вибору взуття і вибрати хороші кросівки, що допомагають забезпечити зчеплення з нерівною поверхнею покриття, особливо, якщо воно є вуличним.
Якщо в 20 років ще можна знехтувати таким важливим кроком, то після 30 років це стає небезпечно. У розминку мають входити:
Вона залежить від рівня підготовки того, хто займається, а не від його віку. Якщо ви новачок, краще почати з 10 хвилин бігу і збільшувати тривалість раз на два тижні на 10-15 хвилин до підходу. Якщо ви вже бігали та ще й на відносно далекі дистанції (від 5 км), тривалість перших пробіжок може бути більшою.
Якщо в 20 років ви робили заминку через раз, то зараз завершувати тренування потрібно обов’язково поступово, а інтенсивність знижувати плавно, переходячи спочатку на біг підтюпцем, а потім і ходьбу. Після зупинки необхідно як слід розтягнути всі м’язи, і тут чудовим помічником стануть вправи зі стретчингу. Наприклад такий комплекс.
Флокси можуть порадувати набагато більше, ніж ви собі уявляєте. Ви очікуєте тільки одне цвітіння, а…
Як тільки з'являється на горизонті весна, в усіх магазинах починають активно продавати шкіряні легінси. Але…
Шовкові штани продовжують тренд на одяг в білизняному стилі. Вони делікатні, легкі, дуже жіночні. Мають…
Півонії прекрасні, а тому вони цілком можуть рости самостійно без жодних сусідських стосунків з іншими…
Сезон редиски ніхто та ніколи не пропускає, якщо є дача та грядки. Найпопулярніший коренеплід весни…
Трикотажні речі завжди повинні бути в гардеробі. Для холодних днів, коли потрібне відчуття тепла та…