Лайфстайл

Чому ми частіше хворіємо зимою

З настанням зими кількість випадків зараження грипом та іншими інфекціями збільшується у рази. Але як саме низькі температури підривають наш імунітет та впливають на організм розповів Микита Шевцев з видання MH.

Подробиці

Існує міф про те, що взимку люди хворіють безпосередньо від переохолодження. Насправді все трохи складніше. Для зараження необхідно, щоб в організм людини проникнув вірус або бактерія, які почали б у ньому розмножуватися. Джерелом патогенів найчастіше є інша людина.

З приходом зими розвитку у людей вірусних і бактеріальних інфекцій сприяють відразу кілька чинників. По-перше, повітря стає менш вологим, а в такому середовищі віруси та бактерії можуть довше жити поза людським тілом і довше присутні у повітрі. Крім того, через низьку вологість і температуру носовий слиз і вушна сірка, які зазвичай захищають нас від проникнення патогенів, перестають ефективно виконувати цю функцію, тому вірусам стає легше проникнути в організм.

По-друге, взимку виникає ряд факторів, які знижують ефективність роботи нашої імунної системи. Серед цих факторів — часте перебування на низьких температурах, нестача сонячного світла та вітамінів. Крім того, у багатьох з нас є патогени, які живуть у тілі цілий рік. В нормі організм пригнічує їх розмноження, тому ці бактерії та віруси, такі як золотистий стафілокок, не завдають жодної шкоди. Але зі зниженням температур цим мікроорганізмам стає простіше розмножуватися і вони можуть викликати серйозні захворювання, такі як ангіна.

Третій можливий фактор – закриті приміщення. З настанням зими люди починають менше часу проводити на вулиці зі зрозумілих причин. Через це вірусам та бактеріям стає легше переміщатися від людини до людини, адже ми починаємо більше перебувати у людних приміщеннях з обмеженою циркуляцією повітря.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Як правильно доглядати півонії в травні: вирішальний місяць для формування бутонів

Травень – вирішальний місяць для формування майбутніх бутонів. Правильні дії зараз забезпечать яскраве та довге…

7 години тому

Названо ефективні весняні підживлення, які полюбляють нарциси

Яскраві нарциси здатні перетворити навіть скромну ділянку на весняний сад мрії. Однак пишне цвітіння потребує…

10 години тому

Цей бур’ян небезпечний для троянд: які є способи його знищення

Зелені «монстри» постійно лізуть із землі і особливо небезпечна для троянд берізка — її коріння…

12 години тому

Правильний догляд весною, щоб півонії довгий час радували цвітінням

Хочете, щоб півонії по-справжньому пишно цвіли, так щоб погляд неможливо було відірвати. Зрозуміло, що слід…

12 години тому

Навіщо кидати горох чи квасолю у лунку з картоплею: ​​результат здивує

Багато землеробів навіть не здогадуються, що просте поєднання двох культур здатне змінити їх ділянку. Йдеться…

13 години тому

Несподіваний інгредієнт для ідеальних котлет: шукайте його в морозилці

Що перетворює звичайний фарш на кулінарний шедевр. Виявляється, все вирішує один незвичайний компонент, про який…

14 години тому