Капуста є основою для традиційних рецептів у всьому світі. В Азії та Європі існують власні легенди про походження, але відомо, що ще будівельники Великої китайської стіни отримували на обід капусту.
Цілющі якості у кислої капусти відзначав капітан Джеймс Кук: моряки з її допомогою набували імунітету проти цинги.
Нашы предки квашену капусту завжди заготовляли про запас. Це було свято для будь-якої селянської родини. Капустяні голівки починали збирати наприкінці осені. Діставали особливе капустяне корито та інше начиння. Діти допомагали рубати капусту, а потім доїдали качан. Посуд добре промивали та запарювали з гілками ялівцю для дезінфекції. Підготовлену суміш закладали у бочки під гніт до появи піни. Щоб капуста вийшла солодкою, після появи характерних бульбашок протикали її до дна колом із берези. Готову квашену капусту їли самі та подавали гостям.
В даний час квашену капусту можна купити в магазині, але домашня закуска залишається гордістю кожної господині.
У їжу вибирають добротні качани з щільним здоровим листям. Їх можна варити, запікати, шаткувати на пироги або квасити. Квашена капуста є цінним джерелом вітамінів. Саме той випадок, коли овоч в обробленому вигляді набагато корисніший.
У народній медицині тарілка соковитої квашеної капусти вважається ефективним засобом проти нудоти.
Справляється капуста із синдромами похмілля та токсикозу. Допомагає відновити сили під час застуди. Капуста також використовується в косметології – у масках для обличчя та рук із різними добавками.
Вітамін U у квашеній капусті попереджає появу виразки травного тракту, а вітамін C зміцнює імунітет та сприяє регенерації організму на клітинному рівні. В результаті бродіння виходить молочна кислота – джерело пробіотиків.
Капустяний розсіл очищає організм від шкідливих токсинів. Тартронова кислота у рідині перешкоджає поширенню жирових відкладень. Квашену капусту корисно вживати для схуднення, але не варто захоплюватися цією стравою. Капустяний сік, навпаки, сприяє підвищенню апетиту.
Після закваски капуста стає продуктом із негативною калорійністю. На засвоєння капусти організму потрібно більше калорій, ніж міститься. Такі ж властивості має і селера.
Квашена капуста не підходить людям із збільшеними показниками кислотності шлункового соку. У зону ризику потрапляють ті, хто має такі хвороби, як ниркова недостатність, гіпертонія, виразка шлунка чи проблеми із підшлунковою залозою.
Важливо обмежувати одну порцію квашеної капусти на 150-200 грамів, а ще не ставити її на стіл після сьомої вечора. Запобіжні заходи необхідні через високий вміст солі в продукті. Якщо про це забути, можуть з’явитися набряки. Велика порція капустяного розсолу загрожує розладом шлунка. Любителям квашеної капусти варто частіше перевіряти організм на наявність сечокам’яної хвороби.
У будь-якому випадку необхідно ретельно промивати листя капусти перед приготуванням. Усередині можуть ховатися дрібні комахи або гнилизна.
Квашення капусти відбувається шляхом бродіння в природному процесі. Оцет і цукор додаються тільки якщо потрібно надати страві гостроти. Таку капусту ставлять на святковий стіл до алкогольних напоїв, але в цьому випадку вона втрачає корисні властивості.
Необов’язково перемішувати капусту тільки з морквою та журавлиною. У страву нерідко кладуть яблука, різні трави, часник, олію і навіть корицю.
У домашніх умовах капусту можна заквасити у малій тарі з герметичною кришкою. У такому разі капусту спочатку складають під гніт у відра, а потім щільно набивають у банки. Потрібно насипати зверху дві столові ложки солі та підлити прохолодної води. Банки зберігають у тазі до появи розсолу. Потім розсіл слід додати, знову закрити банки та прибрати на холод, наприклад, на балкон.
Як гніт можна використовувати звичайний поліетиленовий пакет з водою.
Готова квашена капуста має світлий розсіл із приємним запахом. Листя стає білим або бурштиновим, хрустким і соковитим. Перед зберіганням готової закуски гніт прибирати не потрібно, достатньо зменшити його вагу.
Термін зберігання квашеної капусти – 8 місяців.
Одяг може допомогти візуально виглядати стрункіше, а може зробити і зовсім навпаки, надавши фігурі непотрібних…
До вибору штанів на холодний сезон важливо підійти відповідально. Адже важливо, щоб вони не тільки…
Зібрати образ — це не завжди про талант, хоча це також важливий аспект. Потрібно ще…
Ще минулої зими 2023/2024 приталені пуховики були нічним кошмаром будь-якої модниці. Однак за останні місяці…
Верхній одяг - одна з найважливіших складових гардеробу на холодний сезон. Якісна куртка, пальто або…
Тренди змінюються. І категорію взуття воно також не обійшло. А це означає, що настав час…