Вчені опублікували дані дослідження, що тривало 11 років. В цьому дослідженні йде мова про включення одного продукту до щоденного раціону, що може знизити ризик депресії і ще кількох захворювань.
Адепти здорового способу життя давно активно обговорюють суперпродукти, що мають низку переваг для здоров’я. Так, наприклад, гриби знижують ризик розвитку раку та можуть збільшити тривалість життя. Є у цього продукту та інша корисна властивість. Дослідження, проведене за участю 24 тисяч дорослих американців (близько 5% з яких страждали від депресії), показує, що у тих, хто їсть гриби, менше шансів страждати від депресії. Але в чому полягає їхня дія на психіку?
Гриби містять амінокислоту ерготіонеїн. Дослідження показали, що подібні антиоксиданти допомагають запобігти цілій низці психічних захворювань, таких як шизофренія, біполярний розлад та депресія. Білі печериці, які визнають найпоширенішим у кулінарії сортом, також містять калій, який знижує рівень занепокоєння. Взагалі ж гриби славляться як джерело вітаміну В і С, фосфору, заліза, білка, калію та фолієвої кислоти.
Дослідник Джибріль Ба з Медичного коледжу штату Пенсільванія додав: «Гриби – основне харчове джерело ерготіонеїну». Ця амінокислота – відмінний протизапальний засіб, але в людському організмі він не виробляється, і його можна отримати тільки із зовнішнього середовища. Вчені наполягають на тому, що високий рівень ерготіонеїну може знизити ризик окислювального стресу, який фахівці пояснюють як загибель нервових тканин. Це своє чергу може зменшити симптоми депресії.
Вищезгадане дослідження, що тривало 11 років і нещодавно опубліковане в Journal of Affective Disorders, показало, що люди, які споживали достатню кількість грибів, мали низький шанс розвитку депресії в порівнянні з тими, хто взагалі не їв гриби. В одній з груп, що знаходилися, з’їдали приблизно по 20 г грибів щодня, в іншій — близько 5 г грибів, але переконливих даних про те, що важлива кількість, виявлено не було. Обидві групи показали найкращі результати порівняно з тією, де не їли гриби.
Поки що такі дослідження не містять даних про найкращі типи грибів, але робота в цьому напрямі вже ведеться. Раніше в науковому журналі Advances in Nutrition опублікували інформацію про те, що гриби знижують ризик розвитку раку, і тут вчені вказали конкретні види — печериці та шиїтаке. Їхні корисні властивості знову ж таки пов’язали з ерготіонеїном, який здатний захистити організм від злоякісних утворень. У тому ж дослідженні було названо мінімальну щоденну порцію грибів, вживання якої знижувало ризик розвитку раку на 45%, — це 18 р.
Недбалість, прихована динаміка, природність і практичність — 2024 рік продовжує диктувати свої тренди, дотримуючись яких…
Знайти ідеальний светр на зиму мріють усі, але це вдається одиницям, хоча на перший погляд…
Після дискусій про плюси та мінуси кокосової олії багато хто почав шукати альтернативи. Одна з…
Сухість стоп - це поширене явище, тому тут важливо дотримуватися регулярного та ефективного догляду. Якщо…
Безсумнівно, в базовому осінньому гардеробі має бути хоча б один кардиган. А як його стилізувати,…
Інколи, навіть коли і час дозволяє, абсолютно не хочеться витрачати його на стилізацію образу. І…