Лайфстайл

Як користуватись грубкою, якщо дрова стали вологими

Тема із дровами дуже цікава, бо на неї є безліч думок у людей. Хтось вважає себе знавцем, хтось експериментує з різними методиками розпалювання та підтримування вогню та тепла, інші — просто користуються класичними способами експлуатації грубки. Єдиної думки між всіма категоріями цих людей немає. Спробуємо дізнатись, хто і що думає з приводу наступної теми — вогкі дрова.

Чи можна розпалювати піч вологими дровами

Існує дві відповіді на це питання. Перша група користувачів вважає, що вогкі дрова «вбивають» піч. Друга група, що такими дровами опалювати нормально. Деякі навіть спеціально замочують їх. Пояснюють таке рішення тим, що вологі дрова довше горять, тому їх вистачить на довший час.

Можна чи ні такими користуватись? Залежить від різновиду пічки. Якщо це піролізний котел, то не варто закладати туди вологі чи вогкі дрова. Обладнання може вийти з ладу раніше, ніж треба. А от для звичайної грубки нічого страшного не буде. Зрештою, біля неї можна розкласти дрова для попереднього випаровування вологи, а потім вже варто їх заклади у топку. Сухі дрова віддають більше енергії саме в утворення тепла, а не на випаровування вологи, тому їх використання ефективніше.

Як розпалити піч із вогкими дровами

Це зробити складніше, ніж із сухими, але нічого немає неможливого. Рекомендують на вогкі дрова насипати сіль. Вона працює в даному випадку адсорбентом, витягуючи зайву вологу. Всередині зазвичай поліно є сухішим, тому розрубіть його та зробіть тріски із серцевини. В грубку закладайте газети не просто так, а зімніть їх, щоб утворився певний об’єм. Дрова викладають у вигляді куреня. З усіх сторін обкладайте його сухим папером або газетами. Зверху конструкцію посипте сіллю. Такі підготовчі дії допоможуть швидше розпалити вологу конструкцію.

Якщо у вас є досвід з користування не тільки сухими дровами, можете ним поділитись у коментарях. Багатьом буде це цікаво. Зрештою, при відпочинку на природі такі складнощі також можуть виникнути. Знати, як діяти із вологими дровами, буде корисно всім.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Мода повертається або 6 причин купити тонкий ремінь цього сезону

Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…

20 години тому

Чи можна займатися спортом з крепатурою – відповідає лікар

Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…

24 години тому

10 речей, які час викинути, якщо виповнилося 40: думка стилістів

40 років - це вік, коли можна зітхнути з полегшенням. Помилки молодості позаду, кар'єра та…

2 дні тому

6 випадків, коли краще носити пояс

Пояс може значно змінити образ, якщо використовувати його з розумом. Один із перших нетривіальних випадків…

2 дні тому

Який верхній одяг та взуття носити пізно восени

Що вдягнути з настанням холодів, щоб не замерзнути? Найактуальніше питання, яке ми задаємо собі у…

2 дні тому

З яким низом носити коротку шубу

Цього осінньо-зимового сезону шуби зробили тріумфальний камбек і тепер знову носять горде звання наймоднішого верхнього…

3 дні тому