Лайфстайл

2 обприскування, які треба зробити в саду восени

Зібрали з яблунь та груш щедрий урожай плодів? Тепер час для турботи про те, щоби фруктові дерева потішили вас і в наступному сезоні. І для цього треба провести 2 останні у поточному році обприскування.

Подробиці

Наприкінці осені і рослини, і шкідники готуються до зимівлі і холодних умов. Крім того, кора дерев та бруньки в стані спокою суттєво краще переносять дію агресивних речовин, а ніж трав’янисті пагони та листя. Також під час зимового етапу шкідники, спори грибів, які вкривають стовбури та гілля, і лишайники в цей час легко доступні.

Ще одна перевага — у жовтні-листопаді немає ризику «зачепити» однорічні культури, які знаходяться поруч. Нема сенсу турбуватися про термін очікування, що повинен пройти після обробки хімічними препаратами, адже до нового врожаю понад 6 місяців.

Важливо зробити обприскування розчином карбаміду: розвести 300-700 г на 10-літрове відро. Така концентрована речовина видаляє спори грибів-збудників захворювань, таким чином, відбувається дезінфекція кори і бруньок дерев. Плюс карбамід є відмінним азотним добривом. У жовтні дерева вже «засинають», а тому азот повною мірою не використають. Він залишиться в корі як поживний запас для весни.

Натомість якщо ви ставите за мету позбавити рослин від лишайнику, то найефективнішим буде обприскування 1-3% розчином залізного купоросу в другій половині осені. За своєю природою лишайники мають складну поверхню та поселяються на деревах, що мають тріщини в корі, тому у розчин обов’язково треба додавати прилипач.

Два обприскування — і ваш сад у 2023 році дасть багатий врожай!

Анна Чернякова

Маю 2 вищі освіти, 2 дітей, 1 кота, а також почуття гумору та досвід, як садити, сапати, полоти, колоти, готувати, відмивати тощо. Вже не перший рік ділюся з читачами ProstoWay досвідом власним, народним і з просторів Інтернету.

Останні новиники

Як підняти лібідо восени: мало хто знає про властивість цього овочу

Цей овоч завжди є на поличках магазину, коштує копійки, але користь має неймовірну. Він корисний…

19 години тому

Чому живіт випирає, навіть коли схудла, і як його прибрати

Випираючий живіт може здорово зіпсувати настрій, якщо ти бачиш себе у дзеркалі у невигідному ракурсі.…

20 години тому

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і…

3 дні тому

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти…

4 дні тому

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

5 днів тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

5 днів тому