Лайфстайл

Чи потрібно сіяти чорнобривці під зиму

Чорнобривці — улюблені квіти багатьох квіткарів. Вони гармонійно прикрашають клумби як на дачній ділянці, так і у місті. Пишні та яскраві — чорнобривці привертають увагу. Окрім естетичної складової, вони є корисними рослинами. Чорнобривці здатні відлякувати шкідників від культур, поряд з якими ростуть, захищаючи: картоплю від нематод, цибулю від цибулевої мухи, капусту від капустяної білянки.

Висаджування під зиму

Звичайно, більшість дачників садять чорнобривці весною. Погода дозволяє більше часу проводити на повітрі, але можна для себе скоротити кількість роботи в новому сезоні. Чорнобривці можна сіяти під зиму, проте треба брати до уваги особливості ґрунту та характер зими в регіоні. В місцевості, де переважно низькі температури, у насіння більше шансів загинути, ніж потім прорости. При помірному температурному режимі висаджувати можна.

Якщо ґрунт в більшості складається з глини, сіяти в нього під зиму чорнобривці не варто. Вони не перезимують. При помірних морозах можна робити посів на сухих та піщаних ділянках.

Найкраще місце для чорнобривців — суґлинний ґрунт з нейтральним рівнем кислотності. Грядці з квітами потрібно забезпечити достатню кількість світла. Обирайте для неї ділянку з невеликим нахилом. Чорнобривцям властиво вбирати вологу, тому це допоможе знизити ризик застою води та загнивання коріння.

Посівні роботи потрібно проводити до настання заморозків. У борозну закладають більше насіння, ніж зазвичай весною. Зверху присипають сухою сумішшю з торфу, піску та садового ґрунту. Готують її заздалегідь та зберігають у приміщенні до моменту використання. Пропорції субстрату — на дві частини торфу беруть по одній частині піску та ґрунту.

Чи виростуть навесні чорнобривці — питання неоднозначне. З впевненістю можна сказати тільки те, що певне насіння має шанси прорости, але частина пропаде. Все залежить від особливостей ґрунту та погодних умов. Якщо воно зможе перезимувати, це стане плюсом для імунітету рослини та її стійкості до хвороб.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Як правильно вибрати глибину для посадки овочів

Посів — справа тонка. Тут не можна «на око» сипнути насіння і сподіватися, що все…

54 хвилини тому

Чим обробити яблуні від хвороб та шкідників в квітні

Всі чекають на весну. Дачники, щоб почати підготовку до посадок, а шкідники та хвороби, щоб…

10 години тому

Інноваційні кросівки зі шкіри кактуса та кукурудзи замість Adidas Samba

Неймовірні рішення з'являються в дизайні одягу та взуття. Інноваційність, екологічність, досконалий дизайн — все в…

13 години тому

Три оригінальних ідеї, як носити хустку в сезоні літо-2025

Хустка — такий маленький аксесуар, але має стільки стильних можливостей. В ньому закладено потужний модний…

14 години тому

Два бюджетних засоби для активного приросту гілок у кущів смородини

Кущі смородини будуть розростатися в усі сторони, якщо підживити їх золою та крохмалем. Два бюджетних…

15 години тому

Чому стіни в інтер’єрах найдорожчих будинків мають темні відтінки

Не факт, що ви звертали увагу на цей цікавий момент. Погортайте сторінки журналів, подивіться фото…

16 години тому