У солодких заготовках на зиму важливі не лише складові та рецепт, але й посуд, у якому буде варитись джем, сироп чи варення. Як в принципі і при приготуванні перших страв також важливо використовувати якісний посуд, тоді і страва буде смачнішою.
Каструльки та тазики з нержавіючої сталі по праву вважаються найкращим посудом для приготування варення. Це пов’язано з тим, що матеріал не входить у реакцію з продуктами.
Саме тому варення, приготоване в ємності з нержавіючої сталі, збереже корисні якості фруктів або ягід і буде дуже смачним.
Крім того, ви можете без побоювань залишати інгредієнти для майбутнього конфітюру в каструлі з нержавіючої сталі, якщо рецепт передбачає кілька етапів.
Незважаючи на те, що мідний тазик – саме той посуд, в якому варили варення ще наші бабусі, він має не лише переваги, але й недоліки.
Мідь відрізняється гарною теплопровідністю, це означає, що вміст ємності готуватиметься рівномірно і не пригорить.
Разом з тим, при нагріванні іони міді вступають у реакцію з аскорбіновою кислотою. Це означає, що вітамінів у такому джемі чи желе не залишиться.
Крім цього, оксиди міді, які можуть потрапити у страву при готуванні, несуть у собі небезпеку для людського організму.
Зрештою, варто сказати кілька слів про алюміній. Як і в попередньому випадку, від використання алюмінієвої каструлі чи миски краще відмовитись, оскільки на її поверхні завжди можна виявити оксидну плівку.
У процесі взаємодії з харчовими кислотами вона руйнується, внаслідок чого частинки речовини, бажаєте ви цього чи ні, стають компонентами страви.
Зробимо висновок – алюмінієвий та мідний посуд можна використовувати для швидкого варіння, але залишати продукти в них не можна. Якщо ж варення готується у кілька етапів, кращий варіант – посудина з нержавіючої сталі.
При вирощуванні будь-яких культур у вигляді розсади постає головне завдання — допомогти молодим рослинам розвинути…
Іноді виникає бажання навіть дуже гарні речі, предмети, явища та рослини замінити на щось нове.…
Оверсайз не хоче йти в минуле, а продовжує свою впевнену присутність в гардеробі та образах.…
Питання організації простору цікавить всіх, хто не любить та не хоче жити в хаосі. Все…
Сукня-трапеція або сукня а-силуету — знахідка для тих, хто шукає базове і стильне вбрання. Ця…
Серед великого різноманіття трендів є один, який викликає опасання. Звичайно, тільки модні. Вкорочені штани або…
Читати коментарі
Наташа.
Основні складові нержавіючої сталі - хром і нікель.Ці метали - канцерогени. При наявності у харчовому продукті кислот - сполуки хрому і нікелю переходять у нього (концентрації забагато більші ніж ГДК). Бачив у експерименті.
Із Internet:
"Корозійну стійкість нержавійці забезпечує висока концентрація хрому, саме цей елемент сприяє формуванню окисної плівки. Що стосується складу харчової нержавіючої сталі, то в нього додають: нікель і титан, кобальт і молібден. Комбінований матеріал здатний виявляти стійкість до агресивних середовищ і впливів сольових розчинів."