Здоров'я

Чому не можна пити каву на голодний шлунок

За рекомендацією медиків, пити каву натщесерце шкідливо. Кава на голодний шлунок негативно впливає не лише травну систему, а й на нервову та серцево-судинну.

Подробиці

Кава спросоння доречно виглядає лише у рекламі. Для здоров’я більш правильно пити через 1 годину після сніданку. Оптимальний період з 9:30 до 11:30, оскільки саме в цьому періоді рівень кортизолу знижується, а кава має здатність його підвищити.

Якщо пити каву після 16:00 години, то нервова система “збунтує”. Зайва збудженість перед сном на користь не буде. Тому краще пити за 4-5 годин до сну.

Ті, хто звик починати ранок із кави, мають розуміти, що вона може бути причиною нудоти, діареї (особливо, якщо з молоком чи вершками) та навіть гастриту, а згодом і виразки.

Вживати каву потрібно якісну. Віддавати перевагу заварній, оскільки розчинна часто не має ознак справжньої кави та для організму більш шкідлива у будь-який час доби.

Анна Чернякова

Маю 2 вищі освіти, 2 дітей, 1 кота, а також почуття гумору та досвід, як садити, сапати, полоти, колоти, готувати, відмивати тощо. Вже не перший рік ділюся з читачами ProstoWay досвідом власним, народним і з просторів Інтернету.

Читати коментарі

  • Не плохо было бы дать хоть какие-то ссылки на достоверность данной информации, проведение исследований. А так, получается, информация в статье: «кто-то где-то сказал». Больше 20 лет пью кофе, утром натощак, днем, вечером и никаких проблем нет. И самое главное: кофе есть только двух видов – молотый и в зернах. Всем удачи и здоровья, СЛАВА УКРАИНЕ!

    • Героям Слава!
      Дякуємо за Ваш відгук. Якщо у Вас нема проблем зі здоров'ям, то це ж прекрасно. Щиро бажаємо ще 100 років пити каву щоранку і відчувати себе чудово! Медичний "вердикт" щодо вживання кави обґрунтований тим, що кофеїн, наприклад, для травневої системи шкідливий, оскільки може стати причиною синдрому роздратованого кишківника (СРК). Вплив на нервову систему теж зрозумілий. І тут важливо не забувати про кількість та якість кави. Якщо цікаво, то можете почитати про це більш детально на експертних сайтах лікарів. Наприклад, тут https://medialt.clinic/blog/vazhlive-pitannya/yak-kofejin-vplivae-na-nash-organizm

Останні новиники

Потрібно знати ці 4 правила взуттєвого етикету, щоб завжди виглядати доглянутою

Взагалі дебати про будь-які модні правила — це досить складно. У кожному питанні існує тисяча…

2 дні тому

Як зрозуміти, що духи тобі не підходять: 5 основних ознак

Парфум - важлива деталь, яка повинна бути гармонійним продовженням образу в цілому. Іноді саме запах…

2 дні тому

Як побороти потяг до солодкого: допоможе цей смачний продукт

Тяга до солодкого – серйозна проблема. Вона може звести нанівець всі зусилля щодо налагодження харчування.…

4 дні тому

8 речей, які треба зробити після тренування, щоб отримати максимум користі

В цій статті оговоримо ми про найважливіший час — 30-90 хвилин відразу після виконання вправ.…

4 дні тому

«Геніальний винахід»: як зробити ароматизатор для шафи за 2 хвилини

Можна не купляти готові ароматизатори, які швидко вивітрюються. Найпростіше зробити їх самостійно. Це настільки просто…

5 днів тому

Решітка на плиті буде сяяти чистотою: засіб від нагару та жиру

На газовій плиті решітка може залишатися чистою тільки в одному єдиному випадку: якщо на ній…

5 днів тому