Упустити результати праці кількох місяців на городі можна запросто. Достатньо припуститися помилки при збиранні коренеплодів або неправильно підготувати врожай до зберігання.
Розкажемо, що потрібно зробити, щоб буряк нормально долежав до весни, не став в’ялим і не зморщився.
Це перший пункт, який відповідає за успішне зберігання. Тому згадуємо, що буряки бувають:
Залежно від цього на дозрівання йде 50, 80 і 100 днів відповідно, але якщо погода «підкачала» або суворі кліматичні умови для вашого регіону — це норма, то може знадобитися ще трохи часу.
Ось тут і починається найцікавіше.
Все, що викопане із землі, не можна відразу прибирати на зберігання ні в підвал, ні в холодильник.
1. Так роблять з будь-якими коренеплодами, але щодо буряків, то прямо на городі обріжте бадилля, залишивши хвостики близько 1 см.
2. Потім просушіть урожай, акуратно почистіть від грунту, відсортуйте окремо те, що починає псуватися або пошкоджено під час збирання.
3. Видаліть бічні корені, але так, щоб не пошкодити сам овоч, а основний корінь можна обрізати, але не більше ніж до 7 см.
Найкращим місцем зберігання буряків вважається чомусь яма або траншея, викопана прямо в землі, на вулиці.
Можна прибрати в підвал, погріб або темну комору, а через відсутність спеціальних місць можна скласти врожай у холодильник, але загалом температура не повинна бути вищою +2 градусів, а вологість повітря більше 90%.
Варіант № 1. Істотний внесок у зберігання буряків робить картопля. Потрібно розкласти у сховищі шар картоплі, а поверх неї викласти в один шар буряк.
Так буряк не засохне і не стане в’ялим – картопля віддватиме йому вологу і сама не згниє.
Варіант № 2. Можна прибрати буряки в ящики з піском, який потрібно висушити на сонці або прожарити в духовці. Плоди складають так, щоб вони не торкалися один до одного.
Варіант № 3. Можна персипати буряк порошком з крейди, такий спосіб виключить псування всього врожаю, якщо почне гнити або псуватися якийсь з корнеплодів.
Варіант № 4. У квартирі, як не зберігай буряки, але більше 4 місяців вони не пролежать. Можна скласти їх в ящики з піском і прибрати на балкон(якщо балкон утеплений), тільки доведеться періодично перевіряти вологість сховища.
Варіант № 5. Розчиніть глину у воді до консистенції, схожої на сметану, і обмокнувши в розчин кожен овоч окремо, висушіть і повторіть процедуру. Так буряк без проблем пролежить до весни навіть у квартирі.
Джинси – головний зимовий маст-хев та основа гардеробу на холодний сезон. Але будемо відверті: багато…
Ефективна вентиляція — це не просто черговий пункт у списку будівельних правил, а насамперед запорука здоров'я…
Прикро, коли на новому светрі, купленому не за маленькі гроші, з'являється велика зачіпка, яка не…
Французькі жінки завжди вважалися еталоном стилю та елегантності. Ми вже не раз розповідали, якими прийомами…
Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…
Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…