Апельсини та інші цитруси є частими гостями не лише на святковому столі, а й на повсякденному обіді. З цих фруктів можна приготувати різноманітні корисні коктейлі та смачні десерти.
Після з’їдених апельсинів залишається шкірка, яку багато хто без жалю викидає у відро для сміття. Однак для будь-якого дачника шкірка апельсинів є цінною сировиною, з якої можна приготувати не тільки чудове добриво, а й засіб від паразитів.
Використовувати натуральні засоби на основі кірки апельсинів можна не тільки для сільськогосподарських культур, але і для багатьох кімнатних рослин.
В принципі, використовувати як добрива та засоби від паразитів можна не лише шкірки апельсинів, а й якихось інших цитрусів, наприклад, лимонів, мандаринів чи лаймів.
Всі кірки, які в зимовий час залишаються після поїдання цитрусів, необхідно відразу ж помістити в широку коробку взуттєву і поставити на батарею. Як тільки шкірки стануть сухими, їх потрібно перекласти в марлевий або полотняний мішечок, прибрати в сухе і темне місце до дачного сезону.
Якщо батареї не працюють або їх взагалі немає в будинку, можна сушити кірки цитрусів при невеликій температурі в духовці, в сушарці або на добре прогрітій пічці.
Безпосередньо перед використанням сухі шкірки можна подрібнити в кавомолці або розтерти в ступці.
З сухої шкірки апельсинів можна приготувати настій, а для цього подрібнену сировину потрібно помістити у велику банку і залити окропом. Шкірки апельсинів та крутий окріп повинні бути взяті для добрива у співвідношенні 1:2.
Закрити банку кришкою і прибрати в темне місце приблизно на 2 дні, потім процідити і розбавити чистою водою. Приготовленим цитрусовим добривом необхідно регулярно поливати культури під корінь, але не частіше ніж 1 раз на 7 днів.
Можна також додавати подрібнені апельсинові шкірки безпосередньо в ґрунт, але сильно заглиблювати їх не рекомендується.
Свіжу шкірку цитрусових фруктів можна додавати до компостної ями, в цьому випадку компост максимально насититься азотом.
Хотілося б звернути увагу на те, що апельсинові шкірки до певної міри підвищують кислотність грунту, тому використовувати добрива з них рекомендується в невеликій кількості.
У свіжій шкірці цитрусових міститься велика кількість ефірних олій, що мають різкий запах. Крім того, шкірка цитрусів має сильну токсичну властивість і впливає на паразитів дратівливо.
Комах-шкідників відштовхує цей сильний запах, тому вони намагаються триматися від тих рослин, які були оброблені добривом на основі апельсинових шкірок, якнайдалі. Найбільше відштовхує запах цитрусових фруктів попелиці, ведмедиків, метелика-капустянку, а також мурах і павутинного кліща.
Крім того, шкірка цитрусів відлякує і кішок, які нерідко роблять із грядок з овочами місце для туалету.
У всіх цих випадках достатньо лише розкидати свіжі кірки апельсинів або інших цитрусів навколо рослин, що ростуть на грядках.
Якщо в теплий період ми складаємо багатошарові образи тільки для того, щоб виглядати модно, то…
Якщо з приходом холодів ви не хочете відмовлятися від жіночних образів, варто ретельно підібрати одяг.…
Хоч би як ми ставилися до скінні, вони все одно залишаються у списку головних трендів…
Жакет – незамінна річ у гардеробі кожної модниці. Але з настанням холодів вписувати їх у…
З приходом холодів варто бути акуратнішими з короткими сукнями та спідницями. Все-таки ризик замерзнути або…
Без теплого зимового взуття не обійтись. Багато хто воліє носити комфортні уггі, що нагадують домашні…