Лайфстайл

Як використовувати дріжді, щоб «врятувати» слабкі рослини

Грибки, які входять до складу звичайних хлібопекарських дріжджів, сприяють якнайшвидшому розкладанню органічних останків, добре впливають на мікрофлору грунту, посилюють імунітет рослин, захищаючи їх тим самим від хвороб. У складі дріжджів додатково є білки, вітаміни, вуглеводи та мікроелементи, незамінні для стимуляції росту та розвитку.

Подробиці

Городники підгодовують дріжджовими розчинами розсаду, щоб вона швидко прижилася і легше перенесла стрес, обприскують і поливають дорослі рослини, якщо вони погано ростуть і мляво плодоносять.

Також цей засіб – чудовий коренеутворювач, адже після розчинення у воді утворюються сполуки, що сприяють нарощуванню кореневої маси. Як використовувати цей цінний продукт на городі, щоб отримати максимальну віддачу?

Розводити у воді

Щоб активувати життєдіяльність грибків, необхідно розвести дріжджі у теплій воді з додаванням цукру. Так само, як це робиться під час приготування випічки.

На 1 літр води береться 1 ст. л. сухих дріжджів (50 г пресованих) та 1–2 ст.л. цукру. Температура води має бути приблизно 36 градусів. Дріжджі необхідно залишити у теплому місці на 2 години, потім розвести у 5 літрах чистої води. Далі отриманий концентрат слід розводити за такою схемою: 1 л розчину на 10 л води.

Найефективніше такий розчин працює на грядках, де вносилася органіка. Грибки починають активно розщеплювати органічні залишки на поживні речовини, переводячи їх у форму, доступну для рослин. Це пояснює той факт, що буквально через 2 дні після підгодівлі навіть найслабкіші рослини активно пускаються в зріст і набувають здорового вигляду.

Особливо корисний такий розчин розсаді, яка нещодавно висаджена у ґрунт.

Кип’ятити

Другий метод діє протилежно до першого. У цьому випадку пачку дріжджів, сухих (10-15 г) або пресованих (100 г) необхідно розвести в 2-х або 3-х літрах води і прокип’ятити 20 хвилин. Потім розбавити до 10 л і полити рослини.

У цьому випадку завдання полягає в тому, щоб витягти з дріжджів максимум поживних речовин, що є в них спочатку. Це амінокислоти, янтарна кислота, мінерали, вуглеводи, вітаміни групи В та інші елементи, які потрібні рослинам для повноцінного розвитку.

У процесі бродіння, описаного попередньому методі, грибки поглинають ці поживні речовини, з допомогою чого підтримують свою життєдіяльність.

У процесі кип’ятіння грибки гинуть, а корисні речовини зберігаються. Причому руйнується їхня оболонка, у результаті рослинам легко їх вбирати і переробляти.

Таке підживлення хороше в період цвітіння та плодоутворення.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Як правильно доглядати півонії в травні: вирішальний місяць для формування бутонів

Травень – вирішальний місяць для формування майбутніх бутонів. Правильні дії зараз забезпечать яскраве та довге…

4 години тому

Названо ефективні весняні підживлення, які полюбляють нарциси

Яскраві нарциси здатні перетворити навіть скромну ділянку на весняний сад мрії. Однак пишне цвітіння потребує…

7 години тому

Цей бур’ян небезпечний для троянд: які є способи його знищення

Зелені «монстри» постійно лізуть із землі і особливо небезпечна для троянд берізка — її коріння…

8 години тому

Правильний догляд весною, щоб півонії довгий час радували цвітінням

Хочете, щоб півонії по-справжньому пишно цвіли, так щоб погляд неможливо було відірвати. Зрозуміло, що слід…

9 години тому

Навіщо кидати горох чи квасолю у лунку з картоплею: ​​результат здивує

Багато землеробів навіть не здогадуються, що просте поєднання двох культур здатне змінити їх ділянку. Йдеться…

10 години тому

Несподіваний інгредієнт для ідеальних котлет: шукайте його в морозилці

Що перетворює звичайний фарш на кулінарний шедевр. Виявляється, все вирішує один незвичайний компонент, про який…

11 години тому