На етапі підготовки коренеплодів до зими багато дачників припускаються помилок. Внаслідок цього вилучені із землі овочі зовсім недовго радують садівників і починають гнити. Щоб уникнути цих проблем, потрібно ознайомитись із рекомендаціями щодо зберігання моркви.
Кожен городник мріє зібрати добрий урожай моркви та зберігати його тривалий період. Однак у процесі зберігання можна втратити частину врожаю. Це насамперед спричинено неправильним зберіганням.
Городники рекомендують витягувати моркву із землі до настання холодів. Це з тим, що підмерзлі овочі неможливо довго зберігати. Також не можна викопувати моркву після дощу. Коренеплоди просочуються вологою, що може призвести до гниття. Приступати до збирання врожаю краще, коли ґрунт підсохне після дощу.
Також не варто прибирати моркву після довгої посухи. Пересушений ґрунт вважається головною причиною сильного пошкодження плодів.
Якщо опади не очікуються, перед збором урожаю потрібно полити землю теплою водою.
Перед закладкою моркви на зберігання обов’язково потрібно оглянути та очистити плоди. Відразу після вилучення із землі моркву на кілька годин залишають у тіні. Сушити овоч під сонцем не потрібно, оскільки вона швидко зіпсується.
Повністю позбавтеся від бадилля і бічних корінців. Якщо не зрізати бадилля відразу після вилучення моркви, то вона почне перетягувати на себе вологу. В результаті цього плоди будуть сухими та несмачними.
Морква, яка наповнена соком, може бути крихкою. Вона легко ламається у процесі вилучення із землі. При надмірній волозі у ґрунті морква може тріскатися. Ці плоди не підходять для зберігання, тому їх краще одразу відправити на переробку.
На стінах підвалу чи льоху можуть оселитися різні бактерії чи грибки. При підвищеній вологості у приміщенні вони можуть розвиватись на новому врожаї. Фахівці рекомендують одразу обробити стіни розчином формаліну. Цей розчин добре справляється з різними видами грибків.
По можливості також необхідно обробити усі стіни вапняним розчином. Особливу увагу фахівці рекомендують приділяти вентиляції.
Помилки під час зберігання врожаю
До класичних помилок при зберіганні відносять:
Ці прості правила та рекомендації допоможуть зберегти врожай до весни. Якщо припустилися помилок, то термін зберігання складе всього кілька місяців.
Джинси – головний зимовий маст-хев та основа гардеробу на холодний сезон. Але будемо відверті: багато…
Ефективна вентиляція — це не просто черговий пункт у списку будівельних правил, а насамперед запорука здоров'я…
Прикро, коли на новому светрі, купленому не за маленькі гроші, з'являється велика зачіпка, яка не…
Французькі жінки завжди вважалися еталоном стилю та елегантності. Ми вже не раз розповідали, якими прийомами…
Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…
Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…