Педикюр гель-лаком – це процедура, з якою знайома практично кожна жінка. Але чи тільки це естетика та зручність? Є багато підводних каменів, про які власниці глянсових нігтів не знають?
Гель-лак – це зручне та естетичне рішення, але кожній з нас важливо пам’ятати про його правильне використання. При цьому багато жінок у гонитві за красою ігнорують поради фахівців, що призводить до погіршення стану нігтів, їхньої деформації і навіть втрати пластини.
Разом з подологом Юлією Притулою ми розібралися, чому важливо дотримуватися правил носіння гель-лаку на ногах і як доглядати нігті вже після зняття покриття.
Гель-лак – це синтетичне покриття для нігтів, яке наноситься поверх спеціальної бази. База служить сполучною ланкою між нігтьової пластиною та кольоровим шаром. У складі бази містяться компоненти, такі як метакрилова кислота, які впливають на нігтьову пластину, висушуючи її. Це знижує гнучкість нігтя, може призводити до деформації та робить його більш уразливим.
Основи бувають різного ступеня жорсткості:
Підбір бази для нігтьових пластин має відбуватися виходячи з індивідуальних особливостей клієнта: товщини його нігтьових пластин, еластичності та стану структури нігтьової пластини. Тільки досвідчений майстер здатний грамотно підібрати матеріал, який не зашкодить нігтям.
Максимально допустимий термін носіння гель-лаку на нігтях стоп становить три тижні.
Після цього необхідно провести корекцію, що включає:
Щоразу при знятті гель-лаку обов’язково має відбуватися візуальний контроль якості нігтьових пластин та їх стану. Чим агресивніший склад бази та гель-лаку, тим складніше зняти покриття без пошкоджень.
Багато фахівців використовують фрези, але в невмілих руках вони можуть пошкодити нігтьову пластину, що призводить до її витончення на 50-70%. Це викликає хворобливу чутливість нігтів, їх деформацію та необхідність тривалого відновлення.
Травматизація нігтя
У міру відростання нігтя збільшується його довжина, що підвищує ризик травмування, особливо у закритому взутті.
Це може спровокувати:
Деформація та тиск
Тривале носіння покриття у поєднанні з неправильним взуттям може викликати:
Гематоми та розриви судин
Тиск на нігті може призвести до пошкодження судин у нігтьовому ложі.
Це проявляється у вигляді:
Такі пошкодження часто супроводжуються больовими відчуттями та потребують тривалого відновлення.
Спеціалісти рекомендують носити гель-лак тільки в літній період (з червня по вересень), коли взуття відкрите та тиск на нігті мінімальний.
У зимовий час, коли доводиться носити закрите та найчастіше тісне взуття через неправильний його підбір, жорстке покриття гель-лаку може призвести до:
Закрите взуття створює умови, які погіршують стан нігтьової пластини: підвищена вологість, тиск та відсутність циркуляції повітря.
Кожен поважаючий себе і клієнта майстер нігтьового сервісу, після зняття гель-лаку повинен розповісти людині схему відновлення нігтьових пластин.
Використання олії з кератином
Потрібно наносити олійку 2-3 рази на день протягом 2-4 місяців для рук та до 12 місяців для ніг. Воно відновлює структуру нігтьової пластини та покращує її зовнішній вигляд.
Масаж кореня нігтя (матриксу), що прискорить зростання.
Правильний догляд за стопами
Регулярне зволоження шкіри підібраним засобом саме під твій тип шкіри та використання м’яких пилок (180-240 грітт) для нігтів допоможуть зберегти здоров’я нігтьової пластини.
Відновлення нігтів процес довгий. Наприклад, нігтьова пластина великого пальця стоп повністю відновлюється за 12–18 місяців, але в інших пальцях за 6 місяців.
Переношування довгострокового покриття на нігтях може призвести до різних проблем із нігтьовою пластиною, які ти вже не зможеш вирішити самостійно. У таких випадках варто на якийсь час відмовитися від гель-лаку і якнайшвидше звернутися до подолога.
Подолог проведе діагностику стоп, підбере індивідуальний догляд для відновлення та дасть рекомендації, яких слід дотримуватись вдома. Чим раніше почнеться відновлення, тим швидше і простіше буде вирішити проблему.
Щоденний масаж після нанесення олії (10-15 секунд) стимулює до
Тенденції змінюються зі швидкістю світла. Завдяки цьому відчувається драйв та бажання оновлювати гардероб. На модних…
Стилістичні особливості трендів роблять їх яскравими та добре впізнаваними. Ця весна буде дуже цікавою з…
Жіночі вібратори вже давно перестали бути табуйованою темою і стали частиною здорового підходу до сексуального…
Блузка — універсальний предмет одягу на весну та літо. Романтичний образ, діловий стиль чи просто…
Якщо у вашому гардеробі ще немає багі, тоді настав час виправити помилку. Це одна з…
Неграмотне очищення шкіра не пробачає. Якщо не з першого разу, то далі вона зреагує. З'явиться…