Здоров'я

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого ефекту. Проте деяких інгредієнтів у складі нейл-засобів краще уникати – особливо дибутілфталату.

За останні роки формули лаків для нігтів помітно вдосконалилися: стали більш стійкими, пігментованими, а найчастіше гіпоалергенними. Тепер більшість виробників стежить за тим, щоб до складу нейл-продукції не входили найбільш токсичні п’ять компонентів, що виділяють отруйні пари та можуть спричинити розвиток серйозних захворювань, навіть до онкології.

До «токсичної п’ятірки» відносяться такі компоненти:

  • Формальдегід (formaldehyde)
  • Дибутілфталат (dibutyl phthalates)
  • Толуол (toluene)
  • Формальдегідні смоли (formaldehyde resins)
  • Камфора (Camphor)

Перші три копоненти «токсичної п’ятірки» мають багато доказів свого негативного впливу на здоров’я. А ось формальдегідні смоли та камфора у цьому списку з’явилися не так давно. При цьому вважаються більш нейтральними та не такі шкідливі для здоров’я.

Але давай окремо розгляне дибутілфталат. Не можна сказати, що його назва у всіх на слуху, порівняно з толуолом чи формальдегідом. Однак він не менш небезпечний — особливо для жінок у пізньому репродуктивному віці.

При попаданні до організму дибутилфталат здатний імітувати дію жіночих гормонів естрогенів. Через це може статися гормональний дисбаланс, який викликає проблеми із зачаттям, а також раннє настання менопаузи.

Розпізнати можливу наявність дибутилфталату в лаку для нігтів можна за написами на упаковці засобу про «стійку формулу» та «надміцне покриття», адже цей компонент протидіє появі сколів та тріщин.

У Європі дибутілфталат офіційно заборонено на виробництвах косметики. Але якщо лак, яким ти користуєшся, зроблений у Китаї чи США, краще перевірити його склад на наявність цього токсичного компонента.

Небезпеки, пов’язані з дибутілфталатом, стосуються не лише манікюру. Також цей токсичний компонент може міститися у засобах для волосся (переважно для стайлінгу) та продуктах-репелентах, що захищають від комах. Уважно вивчай склади засобів, які збираєшся використати на постійній основі. І не лінуйся шукати безпечніші аналоги — при сучасному розмаїтті косметики це не повинно викликати складнощів.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Трендові прикраси у вигляді кулонів сезону 2024-2025

Коли говорять «кулон», в уяві відразу виникають срібні, золоті прикраси на ланцюжку, біжутерія. Проте мода…

9 години тому

Гардероб дюймовочки: стилісти розкрили головне модне правило для невисоких

Існує лише одне правило, яким невисокі дівчата мають керуватися, обираючи одяг. Хочеш дізнатися про нього?…

12 години тому

5 незвичайних ідей френчу з блискучими кінчиками

Запасаємось ідеями ошатного і при цьому дуже мінімалістичного манікюру! Навіть такий лаконічний і класичний нейл-дизайн…

13 години тому

Адекватні тренди моди, які ви точно зможете носити в сезоні осінь/зима

Мода буває така, на яку можна тільки дивитися. Реалізувати ідеї в житті може бути неадекватно…

19 години тому

Чотири найкращих образи зі шкіряною мініспідницею

Бути привабливою та спокусливою легко, коли є мініспідниця. Прекрасний предмет одягу, з яким можна створити…

2 дні тому

Найпрактичніший пуховик на зиму – в сірому кольорі: 7 актуальних моделей

Вибір верхнього одягу на зиму – завдання із зірочкою. Вимог до цього предмету гардеробу незмінно…

2 дні тому