Паста давно перестала бути чисто італійською стравою і непогано прижилася як у всьому світі, так і в нас зокрема, і навіть словом «аль денте» вже нікого не здивуєш.
Але крім аль денте і класичної формули «10 г солі на 100 г пасти на 1 л. води» – до речі, якщо ви про неї не чули, обов’язково запам’ятайте – є у варінні пасти ще один нюанс. А саме вода, яка після цього лишається. Багато хто з нас не надають їй особливого значення і просто зливають. Чи здивуєтеся ви, дізнавшись, що в ресторанах, де подають пасту, так ніколи не роблять?
По-перше, в таких закладах пасту зазвичай варять в одній воді, порцію за порцією, не змінюючи її. По-друге, ця вода використовується не тільки для варіння, але і для приготування соусу, з яким паста подається. Так що ж у ній такого, і чому до соусу для пасти краще додавати саме ту воду, в якій вона варилася? Давайте дізнаємося.
Почнемо з того, що технологія приготування соусу, особливо у випадку, якщо це робиться паралельно з варінням пасти, не кажучи вже про інші домашні справи, не дозволяє щоразу отримувати абсолютно ідентичний результат. Дещо інша кількість соусу, трохи інший вогонь під сковородою — все це призводить до того, що густота готового соусу щоразу трохи відрізняється. Інакше й не буває, якщо готуєш “на око”.
Далі більше. Правильно зварена паста, відкинута на друшляк, а потім додана в соус, «вип’є» з нього частину рідини, увібравши її в себе, і тим самим знову змінить його консистенцію.
За великим рахунком, відмінностей просто води від води, в якій варилася паста, не так уже й багато, але всі вони важливі:
Алгоритм дій зовсім простий. Перед тим, як зливати воду, в якій варилася паста, зачерпніть чашку цієї води і збережіть просто на всяк випадок. Якщо після того, як ви додасте пасту в соус, він виявиться занадто густим, додайте трохи води і розмішайте. Якщо ж соус буде занадто рідким, то можна, знову-таки, додати воду, після чого злегка його уварити – вода випарується, на відміну від крохмалю, який зробить соус густішим.
Смачне та солодке завжди хочеться до чаю або до кави. Якщо ви хочете печиво, але…
Полуницю можна й треба підживлювати без хімії, просто, натурально й по-домашньому. Полуничка це любить, і…
Квітневі заморозки — не вирок, якщо знати, як реагувати. Полуничка, капуста, огірочки чи розсада томатів…
Навесні кущі лохини потребують обрізки. Не ігноруйте її проведення. Від цього залежить розмір та смак…
Кущі лохини досить вимогливі. Їм постійно потрібно коригувати кислотність ґрунту, контролювати полив. Весна — початок…
Тренди весна-літо радують в 2025 році. Сумки на будь-який смак та розмір, колір та блиск.…