Так, цвітна капуста – це звучить, звичайно, менш гламурно та елітно, ніж, наприклад, кейл або солодка картопля. Але це не означає, що цей хрестоцвітний вд капусти менш корисний.
Цвітна капуста має досить багатий склад: там є клітковина, вітаміни С та К, вітамін В6, а також фолієва кислота. Крім цього у цвітній капусті багато води та мало калорій. Цю капусту можна приготувати різними способами, кожен з них, звичайно, по-різному впливає на корисність, але в цілому від вживання цього продукту більше користі, ніж ти могла б уявити.
Клітковина потрібна нашому організму і важлива для травлення. Зазвичай ми їмо недостатньо клітковини, але з цвітною капустою це легко виправити. Середня порція цвітної капусти містить приблизно 10% денної норми клітковини. Це означає, що її регулярне вживання покращить процес травлення, а плюс до цього позитивно позначиться на стані серця та судин.
У цвітній капусті міститься багато вітаміну С. Останнім часом багато хто говорить про нього і його користь – це антиоксидант, який бореться із запаленням, перешкоджає виникненню раку, а також посилює імунітет. Загалом, не лише цитрусові – розглянь і цвітну капусту.
Холін – важлива для організму сполука, яка бере участь у біосинтезі багатьох молекул, а також забезпечує нормальну роботу нервової системи. Існує не так багато продуктів, в яких міститься холін, тому отримувати його з їжею в достатніх кількостях непросто. Цвітна капуста – один із продуктів, який якраз багатий на холін.
Вітамін К не такий популярний як вітамін А, С або, наприклад, D. Але те, що ми про нього знаємо менше, ніж про інші вітаміни, не означає, що його не потрібно приймати. Він важливий для здоров’я кісток, підтримання нормального стану крові, а сигналом про його нестачу може стати погане загоєння ран.
І тут цвітна капуста – той самий овоч, який може допомогти. Середня порція капусти забезпечить організм одразу п’ятою частиною денної норми вітаміну К.
При всьому своєму багатому складі цвітна капуста містить мало калорій та багато води – ідеальний продукт для гарного самопочуття, забезпечення організму рідиною, а також для схуднення. Клітковина надасть відчуття ситості, а мала кількість калорій не дасть набрати кілограми.
В овочах взагалі і цвітній капусті зокрема містяться глюкозинолати та ізотіоціанати – дві групи антиоксидантів, вплив яких знижує ризик розвитку раку, особливо раку молочної залози, раку легень та раку передміхурової залози.
Тим, хто дотримується низьковуглеводної дієти або з якихось причин вирішив відмовитися від багатьох злаків (наприклад, через целіакію), варто розглянути цвітну капусту як альтернативу.
Навіть якщо повністю відмовлятися від них мети немає, можна додавати цей овоч до улюблених гарнірів. Рис з цвітною капустою стане набагато менш калорійним і набагато кориснішим.
Якщо при згадуванні рецептів із цвітної капусти у тебе в голові спливає лише одне – відварити її, то поспішаємо тебе порадувати. Існує безліч рецептів, де цей овоч використовується. Обсмажена в клярі, додана в кіш, піцу та іншу несолодку випічку – таку цвітну капусту ти, можливо, не пробувала. Крім того, її можна додавати в супи, салати та соуси, а також готувати так, щоб вона хрумтіла або була дуже розвареною.
Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…
Одна з причин, чому варто чекати на похолодання — це стильні дутики. Такі зручні та…
Осінньо-зимові покази сезону осінь-зима 2024/2025, починаючи з Нью-Йорка та закінчуючи Парижем, запам'яталися нам цікавою деталізацією…