Пожовтіння нігтів — проблема, знайома не лише аматоркам натурального манікюру, а й тим, хто регулярно робить гель-лак. В сьогоднішній статті розповімо, як запобігти жовтизні манікюру зі стійким покриттям і що винне у зміні відтінку лаку для нігтів.
Зберегти гарний манікюр після салону непросто. Нігті можуть зламатися, елементи дизайну – пошкодитися, а саме покриття – набути брудного жовтуватого відтінку.
Що цікаво, пожовтіння нігтів може статися вже в день відвідин нейл-студії. Іноді це нормально, але в більшості випадків варто бити на сполох і розбиратися, чому жовтіють нігті і як це виправити у твоєму конкретному випадку.
Варто почати з того, що в процесі полімеризації матеріалу світлі, особливо білі відтінки гель-лаку, можуть ставати жовтішими через вплив УФ-лампи. Якщо білий гель-лак набуває жовтуватого відтінку відразу ж після нанесення прозорого топу і наступного сушіння в лампі, то це нормальне явище, оскільки процес полімеризації триває ще деякий час після завершення манікюру – від 10 хвилин до години.
Але важливо відзначити і те, що на пожовтіння покриття гелю також впливає кілька факторів. Під впливом ультрафіолетових променів білий пігмент має властивість трохи вигоряти з часом. Ти могла це помітити у звичайному житті – наприклад, елементи побутової техніки з роками можуть ставати жовтими. Це відбувається через напіврозпад молекул білого пігменту в фарбі, що відповідають за білизну. Те саме стосується гель-лаків та звичайних лаків для нігтів. Тому до складу гелевих матеріалів додаються фотоініціатори та UV-фільтри, які допомагають уповільнити процес розпаду молекул та знизити ймовірність появи жовтизни при носінні покриття протягом двох-трьох тижнів.
Іноді фахівці з особливою увагою ставляться до процесу просушування світлих лаків для нігтів. Вони можуть попросити тебе діставати руки з-під лампи відразу після закінчення таймера – без повторного просушування, яке зазвичай не забороняється.
Крім того у складі якісного гель-лаку, нанесення якого гарантує довготривале, еластичне та міцне покриття, замість UV-фільтрів, які злегка послаблюють захисні властивості продукту, може використовуватися фіолетовий або синій пігмент, що відштовхує ультрафіолетові промені.
Найчастіші причини пожовтіння гель-лаку – вигоряння на світлі, прийняття сонячних ванн та регулярне відвідування солярію. Крім того, на процес старіння матеріалу впливає куріння. Тютюновий дим містить у собі агресивні хімічні компоненти, які осідають на поверхні покриття та змінюють його відтінок.
Зовнішні фізичні фактори, такі як вплив барвників можуть призвести до зміни кольору гель-лаку. Наприклад, якщо дівчина за фахом перукар і не завжди працює в рукавичках під час фарбування волосся, то в результаті хімічної реакції колір її манікюру може стати абсолютно непередбачуваним.
Те саме відбувається і взимку, коли жінки носять на руках рукавички. Через постійний контакт з барвниками, якими просочена тканина, торці нігтьових пластин можуть набувати сірого відтінку.
Зміна кольору манікюру може бути пов’язана з використанням миючих засобів для прання та прибирання, а також з приготуванням їжі, якщо ти виконуєш домашню рутину без захисту рук гумовими рукавичками. Це найчастіше відбувається при обробці певних продуктів – грибів, цибулі, моркви та буряків. Швидше за все, ти могла помітити, що після приготування шкіра рук і поверхня нігтів забарвлюються стійкими пігментними плямами, які потім дуже важко видалити.
Матові топи особливо чутливі до фарбування. Вони містять спеціальний порошковий пігмент, схожий на мікропісок. Цей пігмент прозорий, але він також може фарбуватись при контакті з барвниками.
Раніше матові закріплювачі були схильні до забруднення, тому їх зазвичай використовували для темних відтінків гель-лаку. Однак зараз матові гель-лаки стали якіснішими та стійкішими до зовнішніх впливів. Вони утворюють на нігті молекулярну плівку, яка захищає його від фарбування та пошкоджень. Якщо після роботи з продуктами або контакту з барвниками ти помітила невелике забруднення на поверхні матового покриття.
иття, досить просто помити руки або ж протерти нігті ватним диском, змоченим міцелярною водою.
Для того, щоб манікюр якомога довше залишався акуратним та привабливим, не змінюючи свого відтінку, дотримуйся простих правил:
Про моду знято чимало фільмів. Цікаві сюжети, історії життя та, звичайно, інтриги. Навіть вбивства. Мода…
Зима 2025/2024 – час акцентних образів. У моді еклектика та сміливі поєднання. Одна з найважливіших…
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…