Краса

Як уникнути помилок, які шкодять шкірі, приймаючи душ

Щоденний душ – що може бути звичніше та простіше? Але якщо ви миєтеся неправильно, то піддаєте шкіру справжнім тортурам.

Проаналізуйте час, який ви проводите у ванній кімнаті, і жахніться своєї марнотратності по відношенню до природних ресурсів і тому факту, наскільки вона марна і навіть руйнівна для вашої шкіри та волосся. Навчимося приймати душ правильно?

Звички в душі, з якими ви повинні розпрощатися негайно:

1. Любов до дуже гарячої води. Так, приємно постояти 15-20 хвилин під гарячими струменями після повернення з холодної вулиці. Але вода високої температури сильно сушить шкіру, буквально виганяючи всю вологу з пір назовні. Це особливо небезпечно, якщо з гарячої ванни ви вибираєтеся настільки розслабленими, що ігноруєте зволожуюче молочко або крем. Наша перша порада – зменште температуру на кілька градусів (норма – 35-37 градусів).

2. Дуже довгий час у душовій кабіні. Коли ви стоїте під душем по півгодини, це, по-перше, не економічно (як до природи, так і до власної кишені), а по-друге, шкідливо для шкіри (навіть якщо вода буде не гаряча, а приємно тепла) . Те, як надлишок вологи впливає на шкіру, ми бачимо, коли миємо посуд чи перемо без захисних рукавичок: на кінчиках пальців вона зморщується. Повірте, шкіра на обличчі або тілі від тривалого контакту з водою страждає не менше. Зменшіть час перебування в душі, наприклад, до 5 хвилин (якщо вам не потрібно мити голову).

3. Багато піни. Спосіб звести до мінімуму витрати – як тимчасові, так і фінансові – використовувати менше засобів, ніж ви звикли. Більшість продуктів особистої гігієни містять лаурилсульфат натрію (або трохи його доброзичливий варіант – натрію лаурет сульфат). Це досить жорсткі ПАР, що відповідають за утворення улюбленої пухнастої піни, які сильно сушать шкіру, тому що змивають з неї не тільки бруд, а й власну захисну гідроліпідну плівку (а також призводять до чутливості і подразненості шкіри). Найменша кількість засобу дозволить залишитися чистими, але зменшить ризик не змити гель для душу або шампунь повністю. Ще є чудовий варіант, який особливо сподобається практичним чоловікам – використовувати догляд для голови та тіла «два-в-одному»: менше коштів – менше проблем.

4. Довго не змивати. Навпаки, робіть це швидше! Не залишайте гель на шкірі або шампунь на волоссі занадто довго. Пари хвилин цілком достатньо, щоб продукт «спрацював» і впорався з брудом і потом, але при цьому не подразнював шкіру.

5. Забувати про губки та мочалки. Якщо ви любите насолоджуватися не просто прийняттям душу, але скрабами або пілінгами в цей час, ретельно промивайте і просушуйте підручні засоби. Брудні частинки, що залишилися на них, можуть стати розсадником мікробів. Ідеальний варіант – масажна перчатка. Зробіть запас у кілька таких екземплярів та відправляйте кожен використаний у прання (обов’язково за високої температури!) після використання ексфоліантів.

6. Митися часто. Упевнені, що щоденний душ двічі на добу – “маст хев”? Подумайте, звідки взагалі ви взяли таку думку. Чітко дотримуватися цього правила потрібно тільки в тому випадку, якщо ви щодня починаєте з походу до фітнес-клубу, де відчайдушно потієте на тренажерах або біговій доріжці. Якщо ні, надмірна старанність не така вже й необхідна. Повірте, цілком розумно відвідувати душову один раз на день перед сном. Але якщо душ – то єдине, що може розбудити вас вранці, хлюпайтеся на здоров’я, не забуваючи про пункти 1 і 2.

7. Все те саме стосується і волосся: хто сказав, що потрібно мити їх щодня? Навіть якщо у вас схильне до жирності волосся, пригальмуйте: можливо, миття раз на два-три дні – те, що потрібно шкірі голови, щоб скоротити темпи виробітку себуму. Кучеряве і неслухняне волосся, дуже сухе і ламке від природи, спробуйте мити 2 рази на тиждень – частий контакт з водою і сушіння гарячим повітрям для них дуже несприятливі.

Розчісуйте волосся перед миттям – так ви видалите омертвілі волоски і уникнете подальшого утворення ковтунів (а також засмічення зливу ванни).

8. Витирати насухо. Не потрібно піддавати шкіру тортурам під назвою «енергійне розтирання рушником». Сильним тертям ви можете не тільки викликати роздратування і травмувати її, але й створити передумови для зневоднення, повністю змахнувши краплі вологи. Торкайтеся рушником до тіла ніжно та акуратно, промокуючи залишки води. Щоб витерти спину (якщо нема кому вам допомогти), загорніться в нього на пару хвилин – і ось з цієї причини банний рушник краще мати досить великий.

9.  Не відтягуйте зволоження. Після виходу з душу шкіра насичена вологою ще кілька хвилин і пори відкриті. Щоб запобігти спаренню цінних крапель і, як наслідок, зіграти з сухістю шкіри на випередження, нанесіть зволожуючий засіб на вологу шкіру. Оптимально робити це безпосередньо у ванній кімнаті: це допоможе максимально наситити її зволожуючими агентами та зберегти рівень зволоженості після.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Підживлення для зміцнення та підтримки розсади петуній в березні

До середини березня сіють петунію на розсаду. Є ті, хто зробив це ще наприкінці лютого.…

6 години тому

З чим носити спідницю вишневого кольору навесні 2025 року

Вишневий, бордовий, бургунді — відтінки, які мало хто відрізнить, на перший погляд. Єдине, що треба…

6 години тому

Чотири образи з в’язаною кофтою в стилі кежуал

В'язані кофти люблять всі. Вони комфортні, зручні, приємні до тіла. Хочеться максимально їх використовувати в…

9 години тому

Чому не можна обрізати крупнолисту гортензію в березні

Весна починається з того, що всі поспішають на дачні ділянки. Потрібно перевірити, що та де…

10 години тому

Капсула з п’яти стильних пар взуття на весну 2025 року

Весна покращує настрій, погоду та підвищує бажання піти на оновлення гардероба. Проведіть розбір речей, які…

12 години тому

Скільки авокадо можна їсти на день, щоб не погладшати

Намагаєшся харчуватися правильно, а зрадницькі кілограми ніби додаються? Перевір, можливо, ти переїдаєш авокадо і сама…

13 години тому