У когось весна асоціюється не з довгоочікуваним теплом та зеленим листям, а з початком сезонної алергії на цвітіння. За результатами досліджень, від неї страждають близько 54% людей. Хтось переносить поліноз (медична назва алергії) легко, запасаючись таблетками від алергії та носовими хустками, а хтось змушений на якийсь час залишити місто, щоб позбутися сильних симптомів. Як визначити алергію? Як знизити її прояви і чи можна позбутися її назавжди? Відповідаємо на ці запитання разом із лікарем-алергологом.
Сезонна алергія – це реакція організму на цвітіння деяких рослин. Найчастіше пилкова алергія проявляється симптомами риніту (нежить, закладеність носа, чхання), кон’юнктивіту (почервоніння очей, печіння і свербіж, відчуття піску в очах) та бронхіальної астми (кашель, напади ядухи), рідше бувають шкірні прояви (читайте також: без нежиті: в чому причина, і як її позбутися). Теоретично можуть страждати будь-які органи та системи, можуть бути цистити, погіршення самопочуття, головний біль.
Алергія призводить до розвитку симптомів захворювання, що призводять до зниження працездатності та якості життя, іноді інвалідності. У період алергії помітно погіршується якість сну, людина швидше втомлюється та може відчувати постійну втому. У деяких випадках можуть бути тяжкі ускладнення аж до летальних наслідків. При пилковій алергії можуть також розвиватися тяжкі ураження очей (кератити), тяжкі прояви бронхіальної астми.
Відрізнити ГРВІ від алергії складно, це може зробити лікар. Навесні люди активно починають мучитися через почервоніння, червоні очі, першіння в горлі, закладеність носа, кашлю. І більшість найчастіше думають, що це вірус, навіть не замислюючись про алергію. Якщо вчасно виявити причину, одужання настане набагато швидше завдяки грамотно підібраному лікуванню. Ось деякі відмінності алергії від ГРВІ, які мають насторожити:
Алергія розвивається внаслідок неадекватної гіперімунної відповіді на один або кілька антигенів, що мають властивості алергенів. Це відбувається через порушення в імунній системі, насамперед порушень співвідношення Т-хелперів (різновиди Т-лімфоцитів, що беруть участь у регуляції імунної відповіді) першого та другого порядку, які призводять до продукції великої кількості імуноглобуліну E (алергічних антитіл).
На прояв алергії також впливає довкілля та кліматичні умови. Наприклад, у теплому та сухому кліматі рослини у повітря викидається більше пилку, через що симптоми алергії можуть посилюватися.
Ще один фактор, що впливає на алергію, це спадковість (читайте також: Генетична сумісність батьків: що потрібно знати про свою спадковість). Якщо один з батьків страждає на поліноз, висока ймовірність, що він передасться дитині.
Лікування алергії в основному спрямоване на полегшення симптомів та покращення якості життя. Позбутися алергії назавжди не вийде, але грамотна терапія допоможе знизити ризик загострень. Ось основні способи лікування:
Якщо ви раніше помічали симптоми сезонної алергії, варто записатись на прийом до алерголога-імунолога. Провівши аналіз очікуваних симптомів та ефективності терапії, що проводиться раніше, лікар складе індивідуальний план підготовки до сезону пилення.
Трикотажні речі - це не тільки про зиму, вони необхідні кожній модниці цілий рік. Але…
Востаннє спідниці довжиною до коліна були популярні наприкінці 1990-х та на початку нульових. І відповідь на…
Один з головних трендів, який викликає безліч хейту та суперечок. Проте треба заспокоїтися. Не все…
Не те щоб це величезний новий тренд, ні, мунбути оселилися в наших гардеробах досить давно.…
Нові колекції стильного одягу потребують нових підходів до вибору аксесуарів та прикрас. На наступний 2025…
Одяг може допомогти візуально виглядати стрункіше, а може зробити і зовсім навпаки, надавши фігурі непотрібних…