Лайфстайл

Чому гине розсада полуниці: дізнайтеся про причини

Розмноження полуниці відбувається через розсаду. Однак не завжди саджанці виживають.

Причиною цього можуть бути різні фактори, про які потрібно знати заздалегідь, щоб запобігти загибелі рослин.

4 причини загибелі саджанців

1.Неправильний вибір ґрунту. Розсада полуниці вимагає пухкого поживного ґрунту. Тяжкий грунт не дозволяє повноцінно розростатися кореневій системі, в ній недостатньо повітря. Краще купити спеціальний ґрунт для розсади. Якщо берете городню землю, її слід змішати з торфом і розпушувачем (перліт або вермікуліт) у співвідношенні 6:3:2.

2.Нестача світла. Розсада полуниці потребує яскравого світла для зростання. Якщо розсада не отримує достатньо світла, вона стане слабкою та вразливою до хвороб та шкідників.

3.Надлишок вологи. Полуниці потрібен регулярний полив, щоб залишатися здоровою і сильною. Але надлишок вологи призводить до загнивання коріння та поширення інших грибкових захворювань.

4.Неправильне використання добрив. Добрива у недосвідчених руках часто приносять більше шкоди, ніж користі. Підживлення по сухому грунту призводить до опіків коренів, надмірна кількість добрив провокує розвиток хвороб. Якщо ви не впевнені, чи потребує рослина добрив, краще почекати. «Голодний» саджанець буде міцнішим, ніж «перегодований». При пересадці або після підживлення він швидко пуститься в ріст і надолужить втрачене, у той час як рослини після надлишкового підживлення довго приходять до тями, стають більш вразливими до хвороб і шкідників (особливо при передозуванні азоту).

Як убезпечити саджанці від загибелі

Найчастіша причина загибелі розсади – хвороби. Особливо серед покупних рослин. Тому досвідчені дачники рекомендують саджанці з відкритою кореневою системою перед посадкою замочити на півгодини у воді, а потім занурити в розчин сильного фунгіциду (н-р, Максим або Фундазол). Це вб’є збудників хвороб, які перебувають на корінні. Також слід регулярно надалі проводити обробки біологічними фунгіцидами (н-р, «Фітоспорин), доки рослина не зміцніє.

При вирощуванні домашньої розсади, достатньо проводити профілактичні обробітки ґрунту біофунгіцидами згідно з інструкцією.

Щоб уникнути загибелі розсади полуниці, необхідно переконатися, що ви використовуєте правильний ґрунт, забезпечуєте достатню кількість світла та води, підживлюєте її необхідними добривами та не перенасичуєте водою. Також важливо стежити за станом розсади, щоб помітити будь-які ознаки захворювання та вчасно вжити заходів.

Грицан Таня

Закінчила Харківську державну академію культури. Бібліотекар зі стажем, якій довелося змінити свій профіль на журналіста. Маю великий досвід городництва і кулінарії, завдяки чому знаходжу такі цікаві моменти в кожному з цих напрямів, про які ви могли і не знати.

Останні новиники

Стилісти назвали прикраси, які ніколи не вийдуть з моди

Скринька з прикрасами — скарб для жінки. Приємно докладати туди нові сережки, каблучки, кольє. Нехай…

3 години тому

П’ять найкращих трендів манікюру на весну 2025 року

Весняні тенденції набирають обертів та мчать назустріч. Тільки й встигай за ними, щоб бути на…

4 години тому

Манікюр на короткі нігті: три весняні тенденції 2025 року

Весняні тенденції в нейл-арті сподобаються всім, хто любить яскраві деталі в манікюрі. Сміливі дизайни, перли…

12 години тому

Незвичайні способи використання в образах сережок, чокера та светра

Звичайні речі можуть стати оригінальними, якщо спробувати нові стилістичні способи застосування. Сережки, чокери та светри…

14 години тому

Один аксесуар для створення яскравих акцентів в весняних образах

В моді є багато цікавих та оригінальних рішень для вдосконалення та оновлення зовнішнього вигляду. Навіть…

17 години тому

Два способи надати образу нового вигляду за 5 хвилин

Не треба довго витрачати час на кардинальні зміни. Велика ймовірність, що вони вам не надто…

1 день тому