Здоров'я

Нутріціологи назвали продукти, споживання яких краще скоротити після 30 років

Після 30 років до харчування варто підходити більш усвідомлено. Якщо до 30 у питаннях харчування стежиш, максимум, за фігурою, то потім важливо дбати про здоров’я. Інакше серйозні наслідки можуть статися вже після 40 років. Потрібно стежити за станом підшлункової, печінки та судин, які вже не можуть так швидко відновлюватися, як раніше.

Експерти у сфері правильного харчування назвали список продуктів, які не рекомендується їсти після 30 років.

Фруктові йогурти

Калорійність фруктових йогуртів варіюється від 63 до 90 ккал на 100 г. Це не страшна цифра навіть у яловичини, яку зазвичай рекомендують дієтологи, калорійність від 100 ккал.

Однак такі йогурти просто не дуже корисні за інгредієнтами. Вони насичені цукром. Насправді, нічим не відрізняються від морозива. Якихсь цінних білків та вітамінів там не залишається.

Сильно засмажене м’ясо та бекон

Сюди можна віднести шашлик. Все м’ясо з піджаристою скоринкою. Такий продукт дуже шкідливий, тому що при смаженні червоного м’яса в його скоринці утворюється шкідлива речовина акриламід.

Акриламід збільшує ризик серцево-судинних захворювань та інсульту. Також цей канцероген пов’язаний із зростанням інсулінорезистентності при діабеті. Дуже погано для серця та судин.

У молодому віці він встигає «вимиватись» безпечно для організму. З віком починає накопичуватися. Звичайно, і шашлики, і смажене м’ясо іноді можна. Але точно не частіше ніж один раз на тиждень.

Бекон же — навіть не сильно просмажений, насичений калоріями та канцерогенами.

Соєвий соус

У ньому багато солі. І, до речі, на відміну від звичайної кухонної солі – у соєвому соусі є ще й калорії. Також бувають шкідливі барвники.

Як наслідок – підвищує ризики гіпертонії.

Сирний соус

Чомусь сирний соус багато хто сприймає, як сир. Насправді він за набором інгредієнтів більше нагадує дуже поганий майонез.

У ньому надлишок жиру і є ті ж самі канцерогени, що і в м’ясі з скоринкою.

Навіть якщо ви іноді вживаєте фаст-фуд, намагайтеся замінювати сирний соус на кетчуп – шкоди організму на порядок менше.

Ковбаса, сосиски та інші м’ясопродукти

Класичний набір: жир, сіль і, до того ж, нітрати. Останні необхідні для боротьби з інфекціями. Ковбаса від цього стає безпечною. Але накопичуються канцерогени.

Солодкі газовані напої

Солодку газировку вважають головною причиною масового ожиріння американців, для яких такі напої вже сттали традиційнии. Понад 70% американців страждають від зайвої ваги.

Мінуси солодкого газування:

  • Це пусті калорії;
  • Випити можна дуже багато, особливо у спеку;
  • Деякі барвники у газуванні містять канцерогени;
  • Як наслідок, веде до ожиріння та проблем із підшлунковою.

Чіпси

Чіпси займають друге місце серед причин ожиріння після газованих напоїв.

Склад жахливий. Тут крім солі та шкідливих добавок чимало цукру та крохмалю. Найсильніший удар по підшлунковій. А головне — вони сприймаються як звичайна їжа, тому їх можна з’їсти дуже багато непомітно для насичення.

Алкоголь

Кількість алкоголю треба різко скорочувати із віком. У ньому все погано.

Алкоголь – серйозна причина ожиріння. У багатьох напоях калорій більше, ніж у газуванні. До того ж, разом із алкоголем людина безконтрольно може з’їсти дуже багато. Алкоголь дуже підвищує апетит.

Чи варто нагадувати, що алкоголь – це удар по печінці та підшлунковій. І руйнує мікрофлору кишечника, що потенційно ще більше прискорить ожиріння.

Від стресу алкоголь не захищає. Навпаки, на вас чекає різкий сплеск гормону стресу кортизолу — це ще одна причина поганого самопочуття та набряків на ранок.

Крім цих продуктів, ще експерти назвали сіль (у надмірній кількості) та маргарин.

Звичайно, повне табу на ці продукти можна і не накладати. А ось із щоденного раціону ці продукти важливо виключити. Навіть якщо випили чарку іншу і закусили чіпсами — не варто сильно докоряти. Але дати організму перерву на тиждень на відновлення потрібно.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

П’ять художніх фільмів для розвитку смаку та занурення в світ моди

Про моду знято чимало фільмів. Цікаві сюжети, історії життя та, звичайно, інтриги. Навіть вбивства. Мода…

5 години тому

Який одяг з принтами в моді взимку 2024/2025

Зима 2025/2024 – час акцентних образів. У моді еклектика та сміливі поєднання. Одна з найважливіших…

6 години тому

Шість ознак, що зимова куртка стала антитрендом

Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…

23 години тому

Парфумерія Extract: подарунок, який запам’ятається

Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…

24 години тому

Як виглядає стильний жакет зими-2025

Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…

1 день тому

Три моделі антитрендових суконь на новорочні свята

Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…

1 день тому