Краса

Що можна і не можна додавати в фарбу для волосся під час домашнього фарбування: список косметичних поєднань

Як не «вбити» волосся домашнім фарбуванням? Просто припини дотримуватись цих порад з інтернету, навіть якщо тобі здається, що вони звучать логічно. Ми зібрали найпоширеніші помилки, які псують не лише результат, а й якість волосся.

Фарбування волосся, особливо якщо ти робиш його вдома, це процес, який вимагає особливої уваги і знань. Це і справді чудовий, економічний спосіб оновити свій образ і надати волоссю новий яскравий відтінок. Однак важливо пам’ятати, що деякі поєднання косметичних продуктів і добавок догляду можуть завдати шкоди волоссю або призвести до непередбачуваних результатів. Тому ми хочемо нагадати про неприпустимі косметичні поєднання для фарбування волосся і пояснити, чому вони є небажаними. Такий собі міні-гайд, що потрібно і що не можна додавати в фарбу для волосся під час домашнього фарбування.

Взагалі, упаковка для домашнього фарбування містить усі необхідні компоненти навіть натуральні екстракти, але в ретельно вивірених дозах. Виробник зробив все, щоб максимум покупців отримали результат, що задовольняє їх. Тому якщо ти думаєш, що додавши «домашній» компонент, отримаєш якийсь надрезультат або якось особливо захистиш своє волосся, це не так.

Так що ж можна додавати в фарбу для волосся?

Перекис водню

Хто і коли вигадав, що додавання додатково перекису водню або потовченої таблетки гідропериту до окислювача підвищує ефективність фарбування, вже невідомо. Це груба помилка, що загрожує втратою якості волосся, непередбачуваним результатом фарбування. Конкретна концентрація окислювача розрахована виробником під певний відтінок фарби. Додавати перекис, щоб волосся сильніше освітлилося і краще взявся колір, це як мінімум нерозуміння суті процесу фарбування. До того ж, перекис використовується далеко не у всіх сучасних фарбах для волосся.

Вода

Більше води, «щоб краще наносилося і не так палило». Серйозно, багато хто цим виправдовує бажання плеснути пару ложок води також до зазначеного в інструкції. Вода відразу змінює консистенцію фарби для волосся, що може призвести до нерівномірного фарбування волосся або взагалі тьмяного результату. Чому? Тому що рідка фарба буде просто стікати, не встигнувши навіть почати проникати у волосся.

Олія для волосся

Виходячи з логіки, додавання олії в фарбу для волосся може допомогти пом’якшити і зволожити волосся, запобігаючи їх сухості і ламкості. Говорять, з ним легше розподілити фарбу рівномірно по волоссю, що забезпечить більш красивий колір. І це справді так: інакше б виробники не вигадали формули з додаванням олії. Але й тут важлива формула та склад. Не всі олії можна використовувати при фарбуванні, у засобі повинна бути певна його консистенція та концентрація, і нарешті, не кожен склад фарби «прийме» олію.

Шампунь

Це ще один популярний спосіб змінити щось у фарбі. А ось що саме, думки різняться. Одні вважають, що додавання шампуню збільшить дозу фарби та її вистачить на більшу довжину, інші – що шампунь допомагає фарбі проникнути максимально глибоко та закріпитись. У першому випадку це таке саме розведення, як і у випадку з водою, у другому — порушення процесу фарбування на хімічному рівні, і знову ж таки непередбачуваний результат. До речі, багато хто старанно уникає лаурил сульфатів у шампунях, а тут спокійно додає його і залишає надовго.

Бальзам або кондиціонер

Додавання бальзаму або кондиціонера до фарби для волосся, на думку домашніх знавців, може допомогти захистити волосся від пошкоджень, спричинених хімічними речовинами у фарбі. Але саме ці зміни і призводять до проникнення пігменту та появи тону. Навіщо заважати фарбі це робити?

Зате ти можеш додати до догляду ПІСЛЯ фарбування спеціальний бальзам із кислим pH, і він дійсно може покращити результати фарбування.

Їжа

Ну, а як ще можна назвати яєчний жовток або мед, які багато хто, виявляється, теж додають при домашньому фарбуванні? Вважається, що жири жовтка можуть зволожити та наситити волосся, захистити його від пошкоджень, а мед спрацює як натуральний зволожувач та джерело вітамінів. Цю вигадку важко навіть прокоментувати. Простіше таку фарбу викинути, ніж потім розчаруватися в результаті.

Відтінки

Пам’ятай: домашні набори зібрані “під ключ”, їх не потрібно покращувати. Якщо тобі не подобається відтінок, вказаний на коробці, краще пошукай потрібний тобі колір у іншого виробника, а не намагайся змішувати різні тони. Так ти ризикуєш отримати хімічний опік!

Так, але…

… у кожної з нас знайдеться подружка або колега, яка оптимізує і кастомізує готовий продукт і каже, що це дає найкращий результат. Але, по-перше, порівняти, чи справді він найкращий, немає ніякої можливості, по-друге, це може бути просто небажання визнавати свій факап, а по-третє, твоє волосся абсолютно інше. Навіть якщо у подружки спрацювали перекис, шампунь і яйце, твоє волосся може такого не перенести і вирішить розлучитися з тобою. Так що рекомендуємо не використовувати добавки в фарбу для волосся при домашньому фарбуванні! Повір, колаген дасть найкращий результат при прийомі внутрішньо, а гліцерину достатньо у складі від виробника.

А що ж можна додати до фарби, якщо дуже хочеться?

Залишаються лише вітамінні комплекси. Безумовно, ампули слід застосовувати курсом, щоб вони дали максимальний ефект. Але є один вітамін, який деякі фахівці дозволяють додавати і в фарбу. За умови, звичайно, що ти потім готова втирати його в шкіру голови, адже від разового застосування ефект буде мінімальний.

Зустрічай – вітамін В6! Він забезпечує зволоження волосся та заспокоює шкіру голови. А ще цей мікроелемент допомагає позбутися сверблячки, почервоніння і лущення.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Спідниці до коліна знову популярні і ось чому

Востаннє спідниці довжиною до коліна були популярні наприкінці 1990-х та на початку нульових. І відповідь на…

5 години тому

Головний тренд сезону зима-2025 — норкова шуба: краса та хейт

Один з головних трендів, який викликає безліч хейту та суперечок. Проте треба заспокоїтися. Не все…

7 години тому

Які моделі мунбутів актуальні на зиму 2025 і як їх стилізувати

Не те щоб це величезний новий тренд, ні, мунбути оселилися в наших гардеробах досить давно.…

8 години тому

Нейл-стилісти продемонстрували альтернативу лаку для нігтів на сезон весна-літо 2025

Нові колекції стильного одягу потребують нових підходів до вибору аксесуарів та прикрас. На наступний 2025…

8 години тому

Три поради від стилістів, як виглядати модно та струнко

Одяг може допомогти візуально виглядати стрункіше, а може зробити і зовсім навпаки, надавши фігурі непотрібних…

1 день тому

Як вибрати і де купити модні шкіряні штани на зиму, які підійдуть до всього

До вибору штанів на холодний сезон важливо підійти відповідально. Адже важливо, щоб вони не тільки…

1 день тому